Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak PCOS miatt lehetnek apró...

Csak PCOS miatt lehetnek apró ciszták a petefészekben?

Figyelt kérdés

Magas a tesztoszteron szintem, és tele van a petefészkem cisztákkal.

Tuti, hogy vmi anyagcserezavar van a háttérben (mert ugye a PCOS anyagcsere betegség), vagy olyan is előfordul, hogy csak a magas tesztoszteronszint miatt nem tudnak megérni a peték?


2010. júl. 1. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%, hogy PCOS!!!!!
2010. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, hogy más hormonzavar lehet a probléma, mert amúgy nem vagyok túlsúlyos. Cukorbeteg sem vagyok elvileg, a PCOS meg elvileg szénhidrát anyagcsere zavar...
2010. júl. 1. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha cisztás a petefészked, akkor egyértelmű hogy PCOS.
2010. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: menj el laborba; tesztoszteron, prolaktin eredmények szükségesek, utána irány az endokrinológus és majd ő megmondja. (Én is PCOS vagyok, nem a levegőbe beszélek!!)
2010. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én arra gondoltam, hogy más betegségnek is lehet-e tünete a cisztás petefészek:)

Nemi hormonokat már néztek, sajna most nincs nálam a papír, de csak a tesztoszteron volt csillagos. Most akarok elmenni endokrinológiára. Valószínűleg minden hormonomat kivizsgáltatom, mert anyumnak pajzsmirigy alulműködése van...

De hallottam már olyanról is, hogy vkinek az agyalapi mirigyével volt gond...

Nah majd meglátjuk, köszi a választ:)

2010. júl. 1. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy hipofízis eltérés (ez az agyalapi mirigy daganat) okozza. Akkor viszont kérned kell beutalót MRI vizsgálatra.

Pajzsmirigy betegség viszont nem okoz cisztás petefészket...

2010. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyre jobban rettegek ettől a hipofízis adenómától. Lehet kezdek hipochonder lenni:( De MRI-re simán beutalnak, ha kérem? De ott vszínűleg elég soká kapok időpontot nem?
2010. júl. 1. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ismerősöm, akinek volt ilyen daganata. Megműtötték, azóta semmi baja nincs. (tesztoszteron szintje normális lett, nincs cisztája)

Háziorvos nem írhat ki MRI-t (szerintem), ideggyógyászati szakrendelésre menj el és ott kell időpontot kérni! Igen, sajnos sokára adnak... Én decemberben kértem és márciusba kellett mennem.

2010. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem van hipofizis adenomam, palyzsmirigyem se jó, magasabb volt a tsh-m, 8 egész 5

és pco m is van

26 vagyok

3 éve tudok mindezekről

így együttesen ennyi probléma merül fel, akkor mi lenne a legjobb megoldás? az oké hogy most szedem a cypromicet évek óta meg a letroxot

ja és melőmben is van ciszta, azt két éve meg se nézték, de járok folyamatosan endokrinológushoz, meg küldtek mr re már háromszor

2012. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Terheléses cukor és inzulinvizsgálatot csináltak?

2012. okt. 2. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!