Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruacio elott iszonyat...

Menstruacio elott iszonyat fajdalmas gorcsok szedules normalis?

Figyelt kérdés
Menstruacio elott 3-4 nappal mar borzaszto gorcseim szoktak lenni majdnem elajulok a fajdalomtol lever a viz sirnom kell hanynom, hasmenesem is van ilyenkor mert maskepp nem tud kijonni a fajdalomtol honaprol honapra rosszabb a mensim mindig elegge darabos es borzasztoan felek hogy ez valami betegseg:( termeszetesen megyek nogyogyaszhoz de orulnek ha lenne valaki olyan akinek esetleg csak a hormonok csinaltak ilyet es semmi baja

2019. márc. 17. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Én 10 és fél évesen kezdtem el menstruálni, nekem is iszonyatosan erős görcseim voltak, többször kerültem emiatt kórházba, kivizsgáltak, semmilyen probléma nem volt, alapból ilyen típus voltam, aztán évekkel később amikor védekezés miatt fogamzásgátlót kezdtem el szedni, akkor nyilván mesterséges ciklusom lett, amikor is már nem görcsöltem, illetve amikor utána abbahagytam babatervezés miatt, akkor sem tértek már vissza az erős görcsök, illetve szülést követően sem.

Viszont elképzelhető, hogy nálad van valami más ok, mivel nálam nem volt olyan darabos a vérzés, mint ahogy te írod és nem is menstruáció előtt több nappal, hanem a menstruáció napján történt mindez és zajlott le 1 nap alatt. Elképzelhető, hogy miómád van, cisztád, vagy bármi. Majd az orvos megmondja vizsgálatot követően.

2019. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom cisztat eddig sose talaltak, miomat se. igazan az endometriozistol felek :(
2019. márc. 17. 09:30
 3/5 anonim válasza:
58%

Sajnos, ismerős amit írsz. Nem tudom, hogy jó hír-e, de nálam semmit nem talált a nődoki. Kb. azt mondta, amit te is írsz, hogy a hormonok. Talán majd egyszer a terhesség változtat rajta. Addig is könnyű ételek, meleg fürdő, görcsoldó.

Nálam kb. ugyanúgy náz ki a kritikus 3-4 nap, mint amit írtál. Annyi különbséggel, hogy nem csak "majdnem elájulok", hanem konkrétan összecsuklottam már suliban is, munkahelyen is.

(24é)

2019. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom! En mindig ugy vagyok vele inkabb legyen kellemetlen mint tenyleg betegseg, te probalkoztal ra valamivel, fogamzasgatlo vagy premenstabi? Mindaketton gondolkozom csak elobb szeretnem kideriteni hogy van e tenyleges problema
2019. márc. 17. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp orvos nem ijesztegetés mert lehet hogy nálad teljesen ok minden de lehet simán endometriozis is .....sztem nem kötelességünk komoly görcsökel élnünk.....egyébként amikor lelkileg padlóra kerültem akkor alakultak ki nálam erős görcs meg hányás,zsibbadás,ájulás közeli állapot de nekem szerencse menzesz első napján szóval úgy vagyok vele nekem csak egy két óra kell kibirnom így/:......szedj magnéziumot meg vasat ezek sokat segíthetnek,d vitamin csepp valaki e vitaminra is esküszik.....
2019. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!