Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Már bejelentkeztem a nőgyógyászhoz holnapra, de közben megjött.

Itt, ahol élek 1-2 hónapra előre kell időpontot kérni, ha csak az éves ellenőrzést és a rákszűrést szeretném elvégeztetni. Mindig pontos volt a menzeszem, ezért nyugodtan rábólintottam, jó az adott nap, tudok menni.

Sajnos rengeteg stressz ért, illetve aktívan sportoltam (nyújtógyakorlatok, gimnasztika), gondolom, emiatt megjött hamarabb.

A szokásos tünetek (fejfájás, pattanások, idegesség, rossz közérzet) megvannak, de nem vérzek még olyan intenzíven, mint kéne. (Nem barnázás, hanem rendes piros vér, csak kevesebb)

Péntek éjszaka jött meg, reménykedem, hogy ma-holnap megindul rendesen. Lemondani az időpontot legkorábban holnap reggel 8-kor tudom.


Ha megvan, nyilván nem csinálnak kontrolt, rákszűrést meg még annyira se.

Viszont nincs meg annyira intenzíven, mint kéne, plusz korábban jött meg 10 nappal, és ez aggaszt.


Arra gondoltam, lemondom, megvárom, ameddig elmúlik, esetleg a következőt, hogy időre jön-e meg. (Leghamarabb úgyis májusra kapok időpontot)

Amennyiben valami megint nem oké, megemlítem az orvosnak.


Vagy lenne értelme most mégis elmenni arra hivatkozva, hogy korábban megjött, van-e valami baj, az ellenőrzésre meg kérni másikat?


Csak nem akartam havonta orvoshoz járni, úgy gondoltam, letudom a szűrést és az ellenőrzést egyszerre, hisz eddig nem volt panaszom.


2019. ápr. 7. 10:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Február közepén kaptam a holnapi időpontom.

Akkor és korábban se nem volt semmi bajom, csak az éves ellenőrzést szerettem volna elvégeztetni.

2019. ápr. 7. 10:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Telefonon mondd el, hogy elnézést kérsz, de 10 nappal korábban megjött, ezért le szeretnéd mondani a holnapi időpontot. Viszont kérdezd meg, hogy “vagy amiatt érdemes-e elmenni az orvoshoz most, mert korábban jött meg.” Itt szerintem valószínűleg megkérdezi majd, hogy ez az első alkalom, hogy ennyit csúszott előre? Te megmondod, hogy igen, akkor azt mondja, jól van semmi baj, nem vagyunk gépek, és kapsz egy új időpontot.
2019. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, ez hosszú lett.

Aki nem akarja végigolvasni, annak 2 mondatban:


Megvárjam, megindul-e rendesen a vérzésem a jövő hét folyamán (az első 1-3 nap általában amugy is ilyen), majd menjek az új időpontra elvégeztetni a kontrolt, esetleg megemlítem, ha utólag mégse jött meg ebben a hónapban szabályosan


vagy


Mondjam meg holnap a telefonba, kontrol lefújva, arra kérek egy másik időpontot, de mindenképpen vizsgáljanak ki, miért jött meg gyengébben most, mint szokott?


Van értelme ilyen apróság(nak látszó) dolog miatt kétszer menni?

2019. ápr. 7. 10:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ :)


Többnyire pontos a menzeszem, nem szokott se korábban, se később megjönni, 1-2 esetben ha előfordult ilyesmi.

A legutóbbi (március) például napra pontos volt szintén.

2019. ápr. 7. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!