Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kellene tennem az alábbi...

Mit kellene tennem az alábbi helyzetben? Hogyan törhetnék ki a "másodhegedűs" szerepéből? Mit tegyek, mondjak, hogy ne használjanak ki így?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden vázolni a helyzetet, bár így is lehet, hosszabbra sikerül.


X szakos tanár vagyok egy vidéki iskolában. A tanítás mellett érdekel az egyéb oktatási módszerek tanulmányozása, véleményezése is. Erre az iskolában volt is lehetőségem, ugyanis engem is megkértek, hogy véleményezzek egy módszert. A véleményt körbe kellett küldeni a kollégáknak. Amikor megbeszélésre került a sor, a másik azonos szakos kollégám az én általam írt véleményt adta elő, amit én korábban körbeküldtem. (Értsd: én elküldtem a sajátom, körbe, ahogy kérték, de ő nem küldött sajátot. Majd volt egy személyes értekezlet is, ahol viszont ő mondhatott először véleményt, amiben azonnal az én általam írtra ismertem. Nem arról van szó, hogy hasonló lenne a véleménye, hanem az általam írtakat adta elő.)


Majd amikor sor került a módszer gyakorlatban való bemutatására is, akkor érdekes módon azt a kollégámat kérték fel, aki nem küldött véleményt, és az értekezleten pedig az én általam írtakat adta elő. A módszer bemutatásának napján pedig a nevem még említésre se került, mintha nem is léteznék. Ugyanakkor a hátteret én adtam, mert voltam olyan hülye, hogy szépen körbeküldtem, amit lenyúlt, és a főnök is valami okból őt favorizálja egyértelműen.


Így most a kollégám neve alatt fut a dolog, én meg maradok olyannak, akit ha szükséges, akkor gyorsan előrántanak a .....ből, hogy másodhegedűsként adjak öteleteket, véleményezzek, de más arathatja le a babérokat.


A problémám az, hogy ez már nem az első ilyen alkalom. Ugyanakkor váltani se tudok helyet, mert még kb. két évig köt a szerződés.



Hogy törhetnék ki a másodhegedűs szerepéből? Mit tegyek, hogy más ne az én tudásomból húzzon hasznot? Ez a helyzet már kezd kicsinálni.


2011. febr. 18. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak annyit küldj körbe, amivel nem tudnak visszaélni. Értsd: nem szabad minden kártyát kiteregetni.
2011. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Balek vagy.

Ha nem először fordul elő, akkor az már a te hibád is.

Számítani lehet rá, hogy legközelebb is ilyen történik?

Mi a francnak erőlködsz?? Adj le valami kakit, aztán kész. Dolgozzon meg mindenki a saját babérjáért.


Eddig se tetted szóvá, hogy ilyet tettek veled?

... mert mindenkivel azt tehetnek meg, amit hagy.

Szépen nyomtasd ki az irományod, a továbbküldött levelet, dátummal miegymással együtt, és állj eléjük, hogy ez itt a te alkotásod, és nagyon örülsz, hogy ennyire tetszik, de legalább lesznek szívesek a neved megemlíteni. Egyébként szívesen, örömödre szolgált, hogy elvégezhetted helyette a feladatot.


Miért nem állsz a sarkadra?

Drága kollégák megtanulták, hogy büntetlenül hü1yét csinálhatnak belőled, hát megteszik.

Tanulékonyabbak, mint te. :(

2011. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindkettőtöknek 100%-ban igaza van.


Talán kellett ez az egy-két pofon nekem, hogy a naívságommal szembesüljek. Mert eddig úgy gondolkoztam, hogy az iskoláért szívesen teszek meg dolgokat, ugyanis ilyen esetekben az iskola nevét és a tanárét is megemlítik.


Eddig mindig úgy sikerült beetetniük, hogy figyeljetek, van ez a lehetőség, nézzük már meg, készítsünk véleményezést, stb. én meg nagyon balek voltam, hogy időre, többször még korábban, elsőként küldtem el, ahogy kérték. A kollégám meg vagy nem küldött semmit, vagy jóval utánam küldött olyat, ami kísértetiesen hasonlított az általam írtakra.


Most egyáltalán nem magamat akarom fényezni, hanem éppen az, hogy nagyon kicsapták a biztosítékokat az ilyen húzások. :(

2011. febr. 18. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb csak pár szavas vázlatot küldj, amiből nem tudnak kész "dolgozatot" rittyenteni, mert a háttérinfókat nem írod meg. Ha mégis lenyúlják a vázlatot, te meg részletesen kidolgozod, látszódni fog, ki lopott, ki nem.
2011. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Névtelenül egy pocsék ötletet küldj, hogy bajba kerüljön.
2011. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


E-mailben névtelen levelet küldeni elég necces. :)

Továbbá, nem tudnék ilyen eszközökhöz fogalyamodni.


Marad a semmit mondó vázlat, vagy a semmi.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. febr. 20. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!