Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok, és ez nagyon...

Szorongok, és ez nagyon meglátszik rajtam. Van olyan aki ilyen hasonló helyzetben van vagy volt? (a többi lent)! Mit kéne tennem, hogy ne szorongjak, van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Pontosabban,ha valakinek mondani szeretnék valamit egyszerűen lefagyok,és próbálom kinyögni,de nem tudom, tátom a számat,hogy mondjam,de közben az jár a fejemben,hogy az illetőnek dolga van és senki nem kíváncsi rám,

szorongok,mert félek,hogy vajon milyen választ kapok.

és már nem csak a beszéddel van problémám,csak akkor eszem ha egyedül vagyok,amikor más is ott van a közelemben,csak ülök és jár az agyam,hogy el kéne vennem legalább egy banánt,hogy megegyem,de leragadok és nem mozdulok.

Sajnos a úgy ismertem meg a bátyámat,hogy nagyon utálatos velem,és az édesapám sem valami kedves,az öcsémmel régebben sokat beszélgettem és tudtam,hogy nem igazán érdekli az amit neki elmondtam,de akkor is kibeszéltem neki magamból a feszültséget..Édesanyám minden nap amikor itthon van kiabál,legtöbbször velem,de én azt tudom,hogy nem én vagyok a hibás,de az mégis zavar,hogy sokszor rajtam csattan az ostor.

Otthon inkább csak csöndben vagyok akkor beszélek ha valaki megkérdez tőlem valamit.Úgy vettem észre,hogy édesanyámra nem számíthatok ha valami bajom van,nem is érdekli,hogy mi van velem.Egészem idáig próbáltam vele beszélgetni,véleményt kérni pl a tovább tanulásról...

egészen idáig próbáltam beszélgetni,segítséget kérni,de feladtam,nem nagyon foglalkoznak velem.

Jelenleg próbálok minél kevesebbet itthon lenni és másoknál tölteni a nyarat,bár nem sokára iskola, amit nem tudom,hogy fogok kibírni(suli miatt is szorongok,azt hiszem most jobban mint tavaly).



2012. aug. 22. 19:27
 1/9 anonim válasza:

Ha nem érzed magad jól otthon, szerintem jó ötlet máshol lenni, például barátoknál, vagy szakkörökön, sportolni valamit. ezek elvonják a figyelmed, megismerhetsz új embereket, akikkel tudsz beszélni, akikkel megoszthatod a gondolataid. A veled egyidősek vagy kicsit idősebbek talán a tovább tanulásban is segítségedre lehetnek.

Nagyon fontos ,hogy ne hibáztasd magad a szüleid viselkedése miatt. Ők is csak emberek, nekik is lehetnek problémáik.

Kitartás! Minden rendbe fog jönni. Am hány éves vagy?

2012. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha szorongsz akkor vegyél be egy hashajtót
2012. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
16/L
2012. aug. 24. 13:35
 4/9 anonim válasza:
Hasonló problémám van, és én meditálással és lassabb, nyugodtabb légzéssel oldom meg. De néha elég csak pozitív dolgokra gondolnom, de leginkább az elsőnél a pont. Járj el otthonról egy baráti körrel, keress egy jó hobbit, és ez lehet hogy hülyén fog hangzani, de én leginkább egy kis túrázás után az erdőben, ami lehetőleg csendes és nyugodt
2012. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hasonló problémám van, és én meditálással és lassabb, nyugodtabb légzéssel oldom meg. De néha elég csak pozitív dolgokra gondolnom, de leginkább az elsőnél a pont. Járj el otthonról egy baráti körrel, keress egy jó hobbit, és ez lehet hogy hülyén fog hangzani, de én leginkább egy kis túrázás után az erdőben, ami lehetőleg csendes és nyugodt, jobban vagyok. Nálam ezek válnak be.
2012. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hoppá.. bocsánat az újraküldésért, telòròl írok.
2012. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal! És még annyit, hogy figyelj oda, hogy a szorongás ne legyen egy rossz szokás (szerintem az; bárki "fel tudja venni" ezt a szokást, aztán alig tud megszabadulni tőle...), és ha ügyesen irányítod az életed, akkor sem leszel egyedül, mégha a hozzátartozóidra nem is számíthatsz. Semmi nem megy egy csapásra, de egy jó egyetemen például tök jó barátaid lehetnek, mehetsz kollégiumba és akkor elkezded majd élvezni az emberek társaságát! Semmivel nem vagy kevesebb, mint más, ne félj beszélni az emberekkel, az evés meg életben tart, úgyhogy próbálj meg nem kreálni problémákat az étkezésed körül; mindenki eszik, egymás előtt is, egyél te is, ne foglalkozz a negatív gondolatokkal. Remélem jó sulit választasz majd, hajrá!
2012. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 25. 21:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonlo cipőbe járok vellem se foglalkoznak:S

De teljesen megértem az érzéseid hissz vellem is ez történt!

De én azt Javaslom neked hogy ez a szorongás könyen átléphez depreszióba ha nem fordulsz vele időben orvoshoz! Vellem is ez történt ,Ha valamiben segiteni tudok írj privit !:)

Nem akkarom hogy tönkre menj.Hissz utána minden rosszabb lesz! :S

2012. aug. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!