Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki van ilyen helyzetben...

Valaki van ilyen helyzetben rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Szóval. Ez a kérdés már nagyon régen érik bennem, mert senkitől sem tudok tanácsot/ötletet kérni.


A menzeszem botrányos. Mikor megjön, általában késve, akkor túlnyomó részt sötét, fekete, és igazából színre, és állagra egyaránt olyan, mint a nagyi legjobb szilvalekvárja, ami darabkás, és szinte vágni lehet. Nem szokott fájni a hasam, de már egy héttel előtte érezni szoktam, hogy bizony meg fog jönni. Aztán túllépjük a dátumot, és minimum három, max öt nappal később jön, majd egy cirka hétig húzódik. A kedvem, a libidómmal együtt a béka feneke alá kerül, és csak nézek ki a fejemből (mondjuk ez lehet, hogy nem csak velem van így, nem tudom). Általában a melleim is elég érzékenyek, és meg is dagadnak előtte vagy alatta(elvileg ez is normális). Utána viszont semmi bajom, minden rendben a következő dátumig.


Az utóbbi viszont kicsit meglepett, mivel előrejelzés nélkül, egy héttel előbb jött, és teljesen normális volt színre és állagra is. Mondjuk ismételten egy hétig tartott. Aztán most semmi. Az előző koraihoz képest most késik egy hetet, az az előttihez, meg egy vagy két napot. Már egy hete érzem, hogy meg fog jönni, és a melleim is érzékenyebbek voltak, ahogy szokotak. A hasam mensisen viselkedik (nem nevezném fájásnak, az nem olyan jellemző), most viszont semmi.


Gyógyszert nem szedek, a barátommal mindig védekezünk, és még egyszer sem merült fel az esetleges "baki" gyanúja.


Édesanyámnak volt ilyen gondja, neki is ilyen tünetei voltak, és el-elmaradtak vérzései (gyógyszert is szedett, ami tovább kuszálta a dolgokat, ezért nem erőltetjük nálam sem a gyógyszert). Neki vélhetően e miatt nem is fogant meg semmi természetes úton, ezért vagyok lombik gyerek.


A kérdésem így az, hogy az én gondom lehet öröklődéses akármi, vagy egyéb más hormonprobléma (esetleg melyik hormon problémája. Öszrogén dominancia?)? Azt szeretném megtudni, hogy másnál fenn áll/állt e ez a probléma, és hogyan kezelték, vagy mit csináltak vele? Nem azt szeretném elérni, hogy mindenki orvoshoz zavarjon, hanem, hogy mondja el a véleményét, tapasztalatait, mert érdekel.


A terhesség is megfordult a fejemben, de nem diagnoztizálnám magam csak így. A terhesség miatt elmaradt menstruáció tünetei megvannak a vért leszámítva? Vagy azok is elmaradnak? Pontosan mi a kémiai terhesség? Mármint mi idézi elő? (Vélhetően majd csinálok egy tesztet)


Túlnyomó részt termékeny, vagy terméketlen egy nő? Ezt valahogy sosem tudtam leszűrni, mert mindenki máshogy mondta.


A válaszokat előre is köszönöm! ^^


17/L



2019. ápr. 16. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nem szeretnélek orvoshoz zavarni, de ilyen menzesszel mire vársz? Te is tudod, hogy nem normális. Miért kell megvárni, hogy nagyobb baj legyen?

(Nyugodtan le lehet pontozni, elvégre érdemi választ nem adtam. Bár nem is tudom lehet-e. :( )

2019. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy egyántalán minek fáradsz az ilyen válasszal, mikor kifejezetten kértem, hogy ne. Nyilván nem vagyok csökkentértelmű, és fogok menni. Nem várok semmit, nem azt kértem, hogy gyógyíts meg, vagy diagnosztizálj :)
2019. ápr. 17. 06:43
 3/4 qborka ***** válasza:
Dereng, hogy anno nekem is ilyen volt kb Tena ladykkel szaladgáltam, hogy ne érjen baleset. Én letudtam azzal, hogy elkezdtem fogamzásgátlót szedni talán 15 éves voltam. Most 39.
2019. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem látom annyira tragikusnak ezt.

A megelőző tünetek, ún. PMS normális, bár elismerem, hogy nem túl kellemes.

Az egy hétig tartó vézés bár több a nagy átlag 5 napnál, de szintén normális.

Egy héttel később érkező menstruáció, tehát 35 napos még mindig a normális tartományon belül van.

Darabok a vérzésben: Az erős, 1-3 (esetleg 4.) napokon normális, ha nincs belőle túl sok és lb. max 10 forintosnyi (ezek leváló méhnyálkahártya darabok.

Egyedül a színe az amire azt mondanám, hogy valóban furcsa. Ha sötét, akkor azt jelenti, hogy "régebbi", tehát kicsit alvadt a vér. De ebből most nem tudom, hogy következik-e egészségügyi probléma. Ezt meg kéne kérdezni orvostól

2019. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!