Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kamasz, tampon?

Kamasz, tampon?

Figyelt kérdés
Ti rábeszélnétek a 13 éves lányotokat a tampon használatára, ha nemrég kezdett el menstruálni? Én csak 16 évesen "fedeztem fel" a tampont, és nekem nagy megváltás volt, főleg hogy sportoltam is, és lehetett vele strandolni, nyaraláskor sem volt gond. Kb. 25 éve nem használtam betétet. Persze most kezdetben betétet vettünk, míg meg nem szokja az egészet, de szerintem a későbbiekben neki is kényelmes lenne. Beszéltünk róla, de egyelőre bizonytalan. Mivel ilyen fiatalon még nem használtam, ezért nem tudom, hogy jó megoldás-e.
2019. ápr. 29. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Én 15 évesen rosszul lettem a tampontól,elájultam. Kis buta voltam,mert nem szóltam senkinek,akár tss is lehetett volna.Akkor egy barátnőm azt mondta lehet azert mert szűz voltam,várjak míg nem leszek.Aztán utána valóban mikor elkezdtem tampont hasznalni semmi bajom nem volt.

Szerintem egy 13 éves még fiatal. Várjon vele.

2019. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Tampontól elájulni, ekkora baromságot. Meg hoyg az a baj, hogy szűz voltál.... Okos...


Nem kell rábeszélni semmire. Veszel egy doboz minit is, beteszed a fürdőszobába, ahol a többi cuccot is tartod és szólsz neki, hogy ott van, ha mégis meggondolna magát és ki szeretne próbálni.

2019. ápr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Rábeszélni semmiképpen ne beszéld, és ne sulykold hogy mi a kényelmesebb...

Majd ha kényelmetlennek érzi a betétet akkor úgyis szóba jön a váltás magától, addig nem erőltetném a dolgot. Ha sosem jön el a pillanat, az sem katasztrófa, világéletemben betétet használtam csak, kibírtam. Némelyik orvos nem is ajánlja a tampont egészségügyi okokból, ehhez nem értek, tehát nem tudom, csak hallottam ilyenről...

Egyébként meg én pl. még 16 évesen sem tudtam biztonsággal felhelyezni egy tampont, mert én még nem nagyon "nyúlkáltam a környéken" még 16 évesen sem, nemhogy 13 évesen... de lehet, hogy én voltam későnérő, ezt nem tudom... de azért kéne tudni, hogy ismeri-e a leányzó magabiztosan a saját testét, és "tapasztalta-e már", ha érted mire gondolok. Mert ha nem, akkor úgysem lesz neki kényelmesebb a felhelyezés után.

2019. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én 12 éves korom óta tanpont használok. Nem bírtam elviselni a betétet, én meghaltam volna tampon nélkül. De ne erőltess semmit.
2019. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Hát köszi második jó bunko vagy. Én csak őszintén leírtam ami velem történt,nem Szentírás.jó hogy nem még hazugsággal vádolsz...
2019. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem akarom mindenképp rábeszélni, de már mondta, hogy kényelmetlen a betét, és zavarja, ahogy érzi a vért. És igen egy 13 éves még nagyon más, mint egy 16 éves, bár én is még bőven szűz voltam akkor. Kaptak az iskolában betétet és tampont is, de az aplikátoros, lehet, hogy attól ijedt meg kicsit. Inkább veszek hagyományosat, én azt szeretem, aztán tényleg otthagyom neki, hogy próbálja ki, ha szeretné.
2019. ápr. 29. 19:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első néhány alkalommal a betétet javasolnám neki, mert úgy ismeri meg szerintem a vérzését, milyen erős, stb. Aztán az is számít, hogy mennyire érett, biztosan oda fog-e figyelni a higiéniára, ilyenek.

Rá nem beszélném semmiképp. Vennék egy dobozzal, ha kell elmagyaráznám, mire kell figyelni, miért lehet jobb, stb. Aztán ha akarja, akkor kipróbálhatja. Ha nem, nem. De ha tőled azt látja, hogy tamponozol, akkor gondolom ki is szeretné majd próbálni hamarosan.

2019. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Anyukám tampont is használt, de mikor fiatalon ki akartam próbálni, lebeszélt róla, nem tudom miért. Én most szemezek az intimkehellyel, ha beválik, akkor a jövőben ez lesz a megoldás, de ahhoz még tényleg fiatal.
2019. ápr. 29. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha ő kéri, csak akkor vegyél neki tampont. Vannak veszélyei is. Fertőzést is könnyebben kaphat.
2019. ápr. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Majd magától úgyis igényelni fogja, hogy ha egyáltalán. Mostegyértelműen látszik, hogy idenkedik tőle.

Nekem is kellet 1-2 év, míg felmerült. Eleinte a minit se volt egyszerű használni.

A kehely szuper dolog :) Én használom már 4-5 éve mosható tisztaságival együtt. Egyszrész tök sokat bír, praktikus, semmi nem büdösödik a kukában és olyan jó a tudat, hogy ennyivel is kevesebb szemetet termelek.

2019. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!