Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok arról ha egy 13...

Mit gondoltok arról ha egy 13 éves gyerek magára főz?

Figyelt kérdés
Mármint nem egy szendvics elkészítésére vagy egy palacsinta kisütésre gondolok hanem komolyabb, általános ételekre.

2019. márc. 21. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ügyes, hajrá.
2019. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
En is főztem mar a családnak 13 évesen, szerintem pozitív ha annyi idősen mar tud főzni es vigyázni magára a konyhában a gyerek.
2019. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Büszke lennék rá
2019. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint úgy érted, hogy a szüleid nem főznek rád, de te megtanultál főzni? Mert hogy azt írtad, hogy magára főz... Azt gondolom, hogy megoldod az étkeztetésed, és nagyon ügyes vagy! Ha tévedek, és nem jól értelmezem, akkor is ügyes vagy. Kevesen főznek magukra komplett ételeket.
2019. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon büszke lennék rá, mert valljuk be, ez nem mindennapi! ☺ Szülőként nem kötelezném rá, tehát ha pl. máshogy szeretne enni, mint a család, akkor főznék neki külön... viszont ha számára fontos a főzés, mint egy hobbi vagy kikapcsolódás, akkor hagynám kibontakozni.
2019. márc. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindegy, hogy rá van kényszerülve, vagy hobbiból teszi.

Na meg attól, hogy megcsinálja még nem biztos, hogy ehető is.

Szóval kevés az infó.

2019. márc. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Én is találkoztam a cikkel.

Szerintem teljesen normális. Nem kell minden nap magára főznie, de ha épp szükség van rá, akkor nem vajas kenyéren tengődik.

Tudom, sok felnőtt sem tud főzni, pedig illene a szülőknek minden gyereket megtanítani.

(én könnyen beszélek, szakácsa a férjem) ;-)

2019. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nem főz az anyja neki és ő kell magára főzzön,hogy nehogy éhenhaljon akkor sajnálom..:( de ha magától főz és ilyen ügyes akkor meg gratulálok neki.:) van aki 40 évesen sem tud főzni.:)
2019. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem mindegy ez mit jelent.

Néha amikor úgy van ideje a tanulás mellett, önszántából, kvázi hobbiból főz? Az nagyon szuper, hasznos tudást szerez vele, értelmesen tölti az idejét, még pénzt is csinálhat belőle ha szakácsnak megy, de ha csak a házi kosztot, finom ízeket értékelő felnőtt lesz belőle az is elég.

Vagy arról van szó hogy párszor megesett már hogy a szülők valamiért nem tudtak főzni, és magának kellett összeütnie valamit? Ez is teljesen normális, vannak váratlan helyzetek, megoldhatatlan szituációk, ilyenkor nyilván nem vadast meg báránysültet kell készíteni, de egy túrós csuszát, sajtmártásos tésztát össze lehet ütni.

Ha viszont arról beszélünk hogy 13 évesen rendszeresen nincs otthon főtt étel csak ha készít, vagy teljesen rá van osztva a család ellátása az nem oké, ennyi idősen ez nem elvárható egy gyerektől.

2019. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Ügyes.
2019. márc. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!