Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen megtörténhet? (nőgyógyás...

Ilyen megtörténhet? (nőgyógyászat, kifejtés lent)

Figyelt kérdés

A városban, ahol élek csak egy nőgyógyászati parxis van, 6-an praktizálnak, 4 férfi, 2 nő.

Szándékosan az egyik doktornőhöz kértem időpontot.

Ha vizsgálat közben valami rendelleneset tapasztal, tényleg jogában áll áthívni a vizsgálóba a férfi kollégákat is, hogy nézzenek meg, mert nem biztos abban, amit lát, vagy tiszteletben kell tartania a privát szférám?


2019. máj. 19. 16:26
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Szerintem elég határozottan kifejeztem, hogy nem akarok férfi orvost, amikor nőhöz jelentkeztem, de anyu szerint mind az 5 kollégát is becsődítheti, ha gond van.

Ill hogy szülésnél meg műtétnél is 10-en fognak körbeállni, nagyrészt férfiak, jobb szokni.

2019. máj. 19. 16:27
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos jogosan csődítetett oda másik orvost, ha bajt észelt.


Az orvos nem nőként tekint rád, hanem egy emberitestként, amin dolgozik. Kb mint az informatikus az áramkörökre.

Nem kell szégyenlősködni.

2019. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez most megtörtént? Vagy csak feltételezed hogy ilyen fog történni?
2019. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Csak feltételezem.
2019. máj. 19. 16:40
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
Miért ne hívhatná? Az, hogy neked nem tetszik, hogy egy férfi látja a nemiszerved az pont senkit nem érdekel. Ez ugyanolyan, mint amikor a férfiaknak egy férfi ápoló/orvos fogdossa a péniszét valami vizsgálat miatt. Nem jó, de ez van. Néhányan itt elvannak ám tévedve, az orvoslás nem valami nyomi kívánságműsor. Ha állami ellátásra mész ,akkor átjöhet. Privátban kérheted, hogy csak ketten legyetek, de ahhoz meg Deák papa segítsége is kell.
2019. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak odahívni senkit. Ha gond van, elküldenek további vizsgálatokra, tisztázzák, pl. UH.
2019. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Figyelembe kellene venni az egyén szégyenérzetét is azért.
2019. máj. 19. 16:45
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem teheti meg, mielőtt téged erről nem tájékoztat. A te tested, annak mutogatod, akiknek akarod, és az is érhet hozzá. A normál szülésnél pedig bőven elég egy szülésznő és egy orvos..
2019. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Ha megkérdezné, hogy átjöhet-e XY doktorúr, csak a biztonság kedvéért, mert ez és ez a probléma áll fenn, még lehet, rá is mondanám, igen.

De ha vagyok, és átszól, hogy "Józsi, gyere ide, ezt nézd meg!", miközben azt se tudom, mi baj, szerintem az kicsit...sok(k).

2019. máj. 19. 16:48
 10/26 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon nagy tévedésbe vannak azok, akik azt mondják, hogy megtehetik! Vannak beteg jogok! Még oktató kórházba is megtilthatja!
2019. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!