Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen megtörténhet? (nőgyógyás...

Ilyen megtörténhet? (nőgyógyászat, kifejtés lent)

Figyelt kérdés

A városban, ahol élek csak egy nőgyógyászati parxis van, 6-an praktizálnak, 4 férfi, 2 nő.

Szándékosan az egyik doktornőhöz kértem időpontot.

Ha vizsgálat közben valami rendelleneset tapasztal, tényleg jogában áll áthívni a vizsgálóba a férfi kollégákat is, hogy nézzenek meg, mert nem biztos abban, amit lát, vagy tiszteletben kell tartania a privát szférám?


2019. máj. 19. 16:26
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem alaptalan amugy, volt hasonló egy másik orvosnál (igaz, csak fogászat).

Eltelt 2 perc, és 10-en áltak körülöttem, az egyik doki még röhögcsélt is, hogy hogy lehet valakinek 21 évesen 5-6 tömött foga, ezt az igénytelenséget...

2019. máj. 19. 16:49
 12/26 anonim ***** válasza:
52%
Inkább azok vannak eltévedve, akik azt hiszik, hogy nem mehet be más orvos/ápoló. A titoktartás a külsősökre vonatkozik. Egy másik orvos simán jelen lehet egy problémánál. Én tudok olyanról is , akinek a szülésnél benn volt vagy 4 különböző orvos és a kutyan em kérdezte, hogy neki jó-e így vagy sem.
2019. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem szoktak mást behívni. Én sebeszeten voltam, ahol orvostanhallgatók voltak. Ott is megkérdezték, hogy beleegyezem-e hogy bejöjjenek.
2019. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

13, Nem valószínű, hogy törlik.


Feltettem egy normális, az oldal szabályzata alapján nem kifogásolható kérdést.

De rendes vagy, hogy jelentetted, és ezt még közlöd is, tényleg.

2019. máj. 19. 17:03
 15/26 anonim ***** válasza:
50%
Azért csak, mert ma már kérdeztél egy tök ugyanilyet. Nem kell száz kérdést kiírni.
2019. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Egy másikat, nem ugyanilyet.


De te tényleg jobban alszol attól, hogy valakinek itt végleg letiltják a profilját? Szomorú.

2019. máj. 19. 17:16
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem tiltják le a profilod emiatt. Eldöntik hogy ismétlődik-e a kérdés vagy sem. A másik kérdésed alatt már megnyugtattak, és én is csak azt tudom neked mondani, amiket ott írtak, hidd el, semmi gond nem lesz, nem történik semmi olyan, amibe nem egyezel bele, nyugodj meg, minden rendben lesz.

Az orvosi titoktartás pedig kifelé irányul, de a kollégáival megvitathatja az esetet, sőt segítséget is kérhet tőlük.

2019. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Tudom, nem ide kéne írogatnom, hanem felkeresnem egy pszichológust (csak mint írtam, zsákutca, anyukámnak nem merek erről őszintén beszélni, nemhogy egy idegennek), csak annyira rettegek, hogy próbálok minden lehetséges helyzetet számba venni, hogy ne érjen meglepetésként, és ne végződjön pánikrohammal.
2019. máj. 19. 17:22
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Megértem ha ideges vagy. De gondolj csak bele, mi idegenek vagyunk, nem biztos hogy megfelelő tanácsokat tudunk neked adni.

Anyukáddal miért nem tudsz erről őszintén beszélni?

Ha nem tudsz szakemberhez fordulni, akkor nagylevegő és valahogy visszafojtani a pánikot. Lehet ha most elmész és "jó tapasztalat" lesz (vagyis semmi rossz vagy kellemetlen nem történik), akkor ledől benned ez a gát és később simán mersz menni majd.

De tényleg hasznos lenne neked egy szakember segítsége lelki ügyekben.

2019. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Engedélyed nélkül nem! Csak sok itt a gyáva, közben meg teszi magát, aki nem mer szólni, pedig az orvos sem isten!
2019. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!