Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ronda a bőröm egyszerűen...

Ronda a bőröm egyszerűen hányok magamtól és a bőrgyógyász nem tudott érdemben segíteni. Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya a bőröm az arcomon és a vállamon. Zsíros az arcom és a hajamat is naponta mosnom kell. Állandóan ragyás vagyok. Legszívesebben megnyúznám magam. Háromszor voltam állami bőrgyógyásznál aki csak skinorent meg zyneritet (krémek) írt fel. Ezek természetesen nem használtak. Semmiféle vizsgálatra nem küldött el. Tavaly nyáron azt mondta, hogy ősszel ír fel tablettát ami jobban használ. Elmentem hozzá ősszel a megbeszélt tabletta receptért amire leüvöltötte a fejem, hogy mit képzelek én magamról. Ha nem tetszik valami menjek másik orvoshoz stb. Végül felírta ismét ezt a két szart és ilyet benyög, hogy "Na meg volt a napi jó cselekedet. Szevassz! Mehetsz!"


Diétázok, ügyelek a higéniára, a bőrtípusomnak megfelelő lemosót használok, használom a gyógyszeres krémeket, járok kozmetikushoz de még is abnormálisan zsíros és ragyás a bőröm. Ha fejre állnék sem enyhülne a panaszom.


Azt tervezgetem, hogy elmegyek egy jó magánorvoshoz hátha ő tud rajtam segíteni.


Szerintetek ez jó ötlet?

Esetleg van valami sejtésetek, hogy mi állhat a háttérben?


Előre is köszönöm a segítséget.


21/N



2019. máj. 29. 16:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A dokim egy normáltalan vén szatyor. Megse lepődtem azon amiket hüppögött nekem azok után miután láttam, hogyan "tessékelte" ki a rendelőjéből a még felsőjét begomboló nőt. Na de mindegy nem akarom őt szapulni mert valahol lehet, hogy jó orvos (vagy hentes).
2019. máj. 29. 18:35
 12/15 anonim ***** válasza:
Házidokihoz menj és neki kéne kivizsgálásra küldenie, mert ez valami belső probléma lehet.De okozhatja sok minden:emésztés, hormonok, sőt góc is (akár egy beteg fog).Tehát többféle belső oka lehet.A diéta nem minden esetben segit, mert nem biztos még, hogy egyáltalán befolyással lehet-e a problémádra.Két ártalmatlan gyógymódot azonban addig is kipróbálhatsz: belsőleg igyál meg minden nap egy kanál svédcseppt bár akár külsöleg is használhatod, de külsőleg ami nagyon jó lehet még, az az alkoholba áztatott fehérliliom szirom.Ezt nappalra használni arctonikként.Este pedig egy kevés ricinusolajat kenni a nedves bőrre.Egy probát megér, rosszabb biztos nem lesz ezektöl.
2019. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

3-as voltam.A békesség kedvéért írom!

Vannak gyógyszerek amiket együtt szedve a fogamzásgátlóval, vagy semlegesítik annak hatásait (lehet gyerek belőle) vagy katalizátorként működve felerősítik más szer hatásait,ezek lehetnek a nemkívánatos mellékhatások.

Ha hosszabb ideig szeded ugyanazt a gyógyszert a szervezeted megszokja és már nem reagál rá olyan mértékben,ahogyan elvárható lenne és pontosan emiatt is van kontrollvizsgálat,hogy kivizsgálják,kikisérletezzék a következő időszakra adható gyógyszert.

A mellékhatások van ami a gyógyszerszedés alatt láthatóvá válik ám van ami 15-20 év alatt derül ki,amire már nem is emlékezünk!

Óvatosan azokkal a kozmetikai szerekkel ahol nincs nyom arra vonatkozóan,be lett vizsgálva,engedélyezési szám.

A részemről,maradok a természetes megoldásoknál!

2019. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én szedtem 17 évesen olyan gyógyszert. Alá kellett írnom papírt is, hogy nem vállalok gyermeket sőt még fogamzásgátlót is kellett volna szednem, de amiért akkor még nem volt barátom és nem terveztem az elkövetkező pár hónapban elveszíteni így nem kellett. Nekem a vállamon volt főként pattanás és a nyomai nagyon csúnya volt és ugyan így kétségbe voltam esve. Amúgy kb 3 hónapig szedtem nagyon szépen begyógyultak a sebeim nem is látszik semmi főleg, hogy utánna években a nap is szépen eltüntette a maradékot. De! Most így évek múltán kicsit bánom, hogy szedtem. Elég durva mellékhatásai voltak szedés közben mint pl. az orrvérzés ami bármikor eleredt főleg alvás közben. A bőröm extrém száraz és gyenge lett akkor ami mai napig is kicsit megvan. A szám azóta is száraz és cserepes. De leállt a hajam zsírosodása is ami meg elég bizar volt. Másfél hétig vártam és utánna is olyan volt mintha tegnap mostam volna meg. Még szednem kellett volna, de elkezdett fájni a májam körül és akkor ott mondtam hogy elég. Eltelt 5 év az arcomon ugyan úgy vannak pattanások szerencsére már nem olyan nagyok és gyorsan gyógyulnak, de ugyan úgy visszajött. Ahogy írta az egyik válaszoló én is félek, hogy később valami problémám lesz. Éppen ezért gondold végig mennyire éri meg ez neked.
2019. máj. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a tanácsokat. :)
2019. jún. 2. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!