Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez hüvelygomba, és hogy tudom...

Ez hüvelygomba, és hogy tudom itthon enyhíteni?

Figyelt kérdés

Nődokihoz 3 hét múlva kaptam csak időpontot...

Hétvége óta viszketek odalent, és enyhén darabos folyásom van, szagom egyáltalán semmi. Hétfőn vettem egy Canestent, hála istennek nagyon hamar enyhítette a viszketést. Hétfőn és kedden kentem be háromszor, szerdán és tegnap már csak egyszer. Azt gondoltam, elmúlt, tegnap szexeltem a barátommal (gumiban!!!), és sajnos ma megint viszket és fáj, nagyon megduzzadtam (buta voltam, és későn olvastam utána, hogy azért nem múlik el ilyen hamar). Ma megint elkezdtem kenni, most már napi háromszor fogom, de ha nem enyhül vasárnapig, szerzek be hüvelytablettát is. Egyébként nem tudom, mitől lehet. :( A barátommal mindig gumival védekezünk. Utóbbi időben elég sok élesztős kaját ettem, arra gondoltam, talán ettől.

Tehát a kérdés: van bárkinek bevált praktikája, mint kiegészítő megoldás krém és esetleg tabletta mellé? Teafaolajat próbáltam, nem segített egyáltalán, olvastam még kamillás ülőfürdőről meg joghurttal való kenegetésről. Köszönöm a segítséget! :)


2019. máj. 31. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Bár sokan ellene vannak, a canesten hüvelytabletta jó lehet. Csak az a gond vele, hogy az csak 1 fajta gombára jó, és magadtól nem tudod eldönteni, hogy most milyen fertőzésed is van. :/
2019. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És esetleg a Betadinos kúp?
2019. máj. 31. 14:57
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Hallottam már róla, de nem használtam. Nem akarok hülyeséget mondani, de az elvileg kiöl minden bacit, viszont nem csak a rosszat, ha nem a jókat is. Ha olyat elkezdesz használni, utána mindenképp vegyél hüvelyflóra visszaállító hüvelytablettát.
2019. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki ezt ajánlja

[link]

2019. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyászt ajánlom. Ő tudja, hogy mivel áll szemben, és a megfelelő szert adja. Sokaknak nem válik be a vény nélküli kúp.
2019. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, három hét az nagyon sok idő, inkább menj magándokihoz, ha megengedheted magadnak.
2019. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a magándokit ki kell zárnom, egyetemista vagyok egy nevetségesen fizető munkával. :(
2019. máj. 31. 16:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem segitett a canesten huvelykup+krem, amig eljutottam az orvosig
2019. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A betadinos kúp is jó lehet, vagy bóraxos gyógyszertári kúp, ha adnak vény nélkül, az lenne a legjobb.
2019. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Későn láttam meg a válaszodat utolsó, Betadine kúpot vettem végül. Úgy döntöttem, nem várok hétvégéig, elég ez a 3 hét várakozás... :D
2019. máj. 31. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!