Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció kimaradása antibio...

Menstruáció kimaradása antibiotikum kúra után, lehetséges?

Figyelt kérdés

4 napig szedtem az Ospamox 1000mg tablettát napi 2x1 adagban,amit a háziorvosom írt fel. Emellett Jangee fogamzásgátló tablettát szedek 1éve.Tehát Június 6.-tól-9.-ig szedtem az antibiotikumot,(ami valószínűleg túl erős volt számomra,mert a vizeletemben éreztem a gyógyszer illatát,s ezután kialakult a hüvelygombám amit már azóta kezeltünk/kezelünk a párommal együtt),viszont emellett a fogamzásgátló tablettámat is 9.-én kellett utoljára be vennem. Párommal,eközben egyéb védekezés nélkül együtt voltunk. Szerdán,azaz 12.-én kellett volna megjönnie a menstruációmnak de azóta sem jött meg.(A menstruációm előtt egy héttel mindíg mellfeszülést éreztem és hangulatingadozásokat.Ezek mind jelen voltak nálam már az antibiotikum kúra előtti pár napban is,tehát már vártam a menstruációmat.)A 3.-nap késés után a reggeli vizeletemből elvégeztem egy állítólag jól bevált terhességi tesztet.Az eredmény negatív lett. Egyenlőre várok,aztán pár nap múlva újra elvégzek egy másik tesztet.Babát egyenlőre nem tervezünk,de nem is ez lenne a lényeg,mert ha jön akkor sem lenne baj.Viszont szeretném tudni másoknál is előfordult-e már olyan,hogy antibiotikumtól teljesen kimaradt vagy később jött a mensi.Ha igen mennyit késett?

(Csak érdeklődöm,mielőtt bárki letámadna! Fogok menni a nőgyógyászomhoz jövőhéten, viszont kicsit izgatott vagyok,hogy mi is lesz ebből,ugyanis a fogamzásgátlómat holnaptól, azaz június 17-től újra kellene kezdenem szedni.)

Előre is köszönöm mindenki kedves válaszát!



2019. jún. 16. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Antibiotikum mellett sokszor kell egyéb fogamzásgátló módszer is, úgy hogy előfordulhat hogy terhes vagy és még nincs annyi terhességi hormon a szervezetedben amit ki lehet mutatni

De az is meg lehet hogy csak kimarad az antibiotikum miatt, ha esetleg negatív marad a testr és kövi hónapban sem jön meg látogass meg egy dokit

2019. jún. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 17. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!