Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl erős menstruáció ellen...

Túl erős menstruáció ellen mit tegyek, hogy ne ázzak át?

Figyelt kérdés
Nemsokára három hónapja lesz, hogy császárral megszületett a kisfiam (11 hetes most). 7 hetes volt, amikor először megjött a menstruációm. Annak ellenére, hogy mindenki azt írja a neten, hogy milyen erős volt neki a szülés után, nekem semmi nem volt szinte, viszont 7 nap volt és egyáltalán nem voltam rosszul, pedig régen mindig úgy éreztem, belehalok a fajdalomba, és kevesebb ideig tartott. Annyi volt múltkor, hogy néha picit erősebben véreztem, meg néha úgy tűnt, elmúlik, majd mégis felerősödött. Azt hittem, sosem lesz vége. Most két nap híján pont négy hétre az előző kezdete után ismét megjött. Akkor (este) és tegnap egész nap semmi bajom nem volt, illetve csak kicsit éreztem magam furábban a múltkorihoz képest, de alig volt valami vérzés. Igaz, hogy tegnap már egy idő után erősebb volt, de még nem olyan vészes. Éjszaka azért tettem be egy tampont, szerencsére, ugyanis úgy 3-3,5 órára rá, amikor kimentem a mosdóba már jó tele volt. De akkor még mindig nem volt olyan nagy a baj. Utána nem tettem be tampont, csak úgy 3 óra múlva, mert vártuk a nagyszüleimet, és nem akartam átázni attól, ha hirtelen felállok a csengetésre. Megint körülbelül 3 órát volt bent, de amikor kiszedtem, a betét is véres volt, ha jól emlékszem, elég rendesen. Az igazi baj csak ezután következett. Betettem egy olyan nagy betétet, amit szülés után használtam, ezúttal tampon nélkül, de úgy átázott, hogy a bugyim is olyan lett kicsit. Akkor már kezdtem rosszabbul érezni magam, görcsöltem is valamennyire. Lefeküdtem az ágyba 1,5-2 órára, tampont nem tettem be, nem láttam még szükségét, csak pluszba egy kis wc papírt, de amikor felkeltem úgy folyt belőlem a vér, mint még soha azelőtt. Szó szerint. A lábamon le a padlóra. Se a szülés után, se korábban a menstruációm nem volt ilyen. Gyorsan kimentem letusolni, de a víz is tiszta vér volt, csak úgy jött belőlem a cucc. Ismét egy nagy betétet és tampont is használtam, és azóta is sűrűn cserélem a tampont, mert egy óráig sem bírja, ha nem tennék még pluszba wc papírt is a betétre, akkor bizony minden egyes alkalommal, hogy felállok, kifolyna a vér. Már nem tudom, mennyit használtam el, de ez éjszakára nem lesz elég, és rettegek, hogy ha felállok, minden tiszta vér lesz. Előző hónapban egyszer használtam tampont, akkor is feleslegesen. Olvastam, hogy ez is normális ilyenkor, de mennyire? Esetleg ha valaki vérzékeny, lehet erősebb a menstruációja? Vagy lehet ilyenkor baj? Tényleg normális még ez is? Ki sem tudok mozdulni így a lakásból, pedig holnap mennem kellene ide-oda. Még tamponért és betétért sem tudok elmenni, pedig pont holnap akartam venni. Van még itthon a terhesség előttről megmaradva, de ha így haladunk, akkor holnap elfogy az összes. Azt sem tudom, mire számítsak és mennyit kellene vennem. Felvásároljam az egész készletet a boltban? :( Pedig a terhesség előtt a mennyiséggel különösebben nem volt gondom, talán amióta tampont használok, egyetlen egyszer ázott át, az is biztos azért, mert rosszul tehettem fel. Mindig használok hozzá betétet is, de eddig szinte feleslegesnek bizonyult. Mit tegyek? Mit lehet ilyenkor tenni, hogy ne vértócsában kelljen aludnom? :( Ja, és ha ez számít, nem szedek fogamzásgátlót és nem is szedhetek.

2019. jún. 16. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz! Ez komoly dolog ennyire nem szabadna mar boltba se tudsz elmenni akkor ez tenyleg komoly problema.
2019. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha boltba se tudok elmenni, orvoshoz hogy menjek? Holnap háziorvoshoz is menni akartam beadatni egy injekciót, de ha így marad, oda sem tudok
2019. jún. 16. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ferjedet nem tudnad elkuldeni tamponert? Tudom de add a dobozt a kezebe es mondd h ebbol hozzon mar neked 2-3at. O is megerti gondolom. Az elso adando alkalommal menj el orvoshoz mikor mar tudsz.
2019. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom elküldeni a páromat. Most még van valamennyi itthon, de nem tudom, meddig tart ki. Egyébként járok hematológushoz, mert alacsony a trombocita számom, a terhesség alatt volt is emiatt problémám. Pár napja voltam, akkor nem volt gond. Csak most nem tudom, hogy emiatt van-e az erős vérzés, vagy mert szülés után ilyen. Ha tudok, akkor hamarabb elmegyek majd a hematológiára is ellenőriztetni a vérképem, mint kellene. De most úgy érzem, nem kellene kimozdulnom itthonról, különben baj lesz...
2019. jún. 16. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Azota valami javulas?
2019. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!