Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent a P2-P3 as Citologia?

Jbfanfiction kérdése:

Mit jelent a P2-P3 as Citologia?

Figyelt kérdés
ma voltam dokinál megjött a rákszűrés eredménye ami P2-P3 annyi van még a leleten hogy enyhe atypia nem zárható ki és hogy atypusos laphámsejtek 😐 semmit sem mondott a doki esetleg tudja valaki hogy ez mit takar?

##cytológia ##p2-p3 ##elvesztem ##nőgyógyászat
2019. jún. 26. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

P0: A levett kenet értékelhetetlen, pl. vérzés, gyulladás, fixálási-festési hiba, kevés sejtszám vagy eltörött tárgylemez miatt. Teendő: meg kell ismételni a vizsgálatot.


P1: Ép laphám és hengerhámsejtek. Nincs rosszindulatú folyamatra utaló sejtelváltozás a vizsgált cytológiai anyagban. Teendő: tünet és panaszmentesség esetén 1 év múlva javasolt újabb citológiai vizsgálat elvégzése.


P2: Gyulladás és reaktív hám jelenléte a levett kenetben: leucocytak és hystiocyták. Rosszindulatú elváltozásra utaló sejtelváltozás azonban a vizsgált citológiai anyagban nincs. Teendő: gyulladás ellenes kezelés javasolt, majd a következő ciklus közepén ismételt citológia elvégzése.


P3: Rákmegelőző állapot gyanúja áll fenn, vagy nagyfokú gyulladás jelenléte, mint pl. low-grade squamosus intraepitheal lesion (SIL), enyhe displasia. Érett metaplasia, hyperkeratosis. Gyulladásos váladék vagy atypusos endocervicalis sejtek, HPV fertőzés jelei, coilocyták. Teendő: speciális gyulladás ellenes kezelés pl. antibiotikumok és/vagy Isoprinosine tbl javasolt, majd 3 hónap múlva ciklus közepén ismételt citológia elvégeztetése. Amennyiben ennek az eredménye is P3 vagy rosszabb, akkor konizációs műtétre van szükség.


P4: Daganat vagy daganat megelőző állapot. H-SIL, AGUS. Teendő: Szövettanilag tisztázni kell a folyamatot. A kérdéses részből mintát vesznek (biopszia), konizáció vagy méhkaparás beavatkozása indokolt.


P5: Daganatos, rosszindulatú szövettani elváltozás mutatható ki. Gyors szövettani tisztázás és terápia megbeszélése javasolt. Egyéb képalkotó vizsgálatra is szükség lehet, mint pl. CT, MR, PET CT vagy hasi UH.

2019. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Amit az első írt, az nem teljesen így van. A p2 állapot az teljesen normális, a nők legtöbbjének ez az eredménye
2019. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

[link]

De biztosan az orvosok tudják rosszul, szólok is, hogy a gyakorin helyesbítést tettek közzé!

2019. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, az orvos szerkeszti a honlapot és ír ilyen blődségeket. Teljesen valószínű. Nyisd fel egy könyvet és olvass utána ott, vagy higyj el egy sablonszöveget a netről, amiben a szavakat valószínűleg nem is érted
2019. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Okés, majd téged idézlek az orvosnak a gyakoriról. XDXD

Menj be a napról.

2019. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt csinálsz, amit akarsz, de csak hogy megnyugassalak, orvos vagyok ;) Én is írhatnák ilyen baromságokat a netre, gondolom azt is vaktában elhinnéd, ostoba emberek mindig lesznek sajnos
2019. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó a kérdésed! Engem is érdekelt ez. Köszi 1-es!
2019. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"írhatnák"

A doktornő! :D:D:D:D Orvost max a pszichiátrián láttál.

2019. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!