Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szabadulhatok meg a...

Hogy szabadulhatok meg a menstruációtól?

Figyelt kérdés
Szenvedek, ideges vagyok, rosszul vagyok, minden apró szösszenet felbosszant, be vagyok feszülve, egyszerűen nem tudok ezzel tovább együtt élni. 1 teljes hétig keseríti az életemet minden áldott hónapban, általában előbb mint kéne. Nem kérek olyan válaszokat, hogy “hát ez természetes” meg “miért akarod megszüntetni? Ez csodálatos dolog” Nem! Nem természetes, és nem csodálatos, hogy sírni tudnék a fájdalomtól és napokon át szenvedek, hogy nem tudok normálisan nyaralni, meg 5 percenként járok betétet cserélni. Kérem csak olyanok válaszoljanak, akik tényleg tudnak valami megoldást.

2019. jún. 27. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Ki kell vetetned a méhedet. Külföldön sok helyen végeznek ilyen műtétet mindenféle kötekedés nélkül.
2019. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Orvos kivizsgált már? Egyszer láttam egy ilyesmire szakosodott magánklinika hirdetését, de most nem találom sajnos.


A belső nemi szerveid eltávolításával megszűnne a menstruációd, de ennek nagyon súlyos egészségügyi következményei vannak (csontritkulás, hormonpótlás esetén trombózisveszély), ezért csak akkor merül fel, ha a kockázatok kisebbek a várt haszonnál.

2019. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy nőgyógyásszal kellene megbeszélned. Ha pedig ő mindent rendben talál, akkor talán pszichológusra lenne szükséged.

De nem a normális mestruáció része, hogy napokon át szenvedsz, erős fájdalmaid vannak, és bár az "5 percenként betétcsere" költői túlzás lehet, emlékeim szerint az óránkénti is túl erős vérzést jelez (már ha tényleg átázott). Menj orvoshoz, tényleg ki kellene zárni néhány kóros állapotot.

2019. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki kellene vizsgáltatni magadat!

Én pl egy éve nem menstrualok, mert endometriozis miatt gyógyszerrel le van állítva. Hidd el 30 évesen nem a legjobb dolog a mesterséges klimax, bármit csinálok a hormonoktól a természetes egyensúlyom fel van borulva, híztam 20 kilót. Akármit csinálok, egy gramm nem megy le, emiatt igen depresszív a hangulatom mostanában, szóval nem, nem jobb, mintha minden hónapban megjönne...

2019. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarod szüntetni akkor méheltávolítás.


De én is megnézetném magam, lehet ciszta vagy PCOS

2019. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó vagyok, nekem havi két hetet fajt a hasam teljesen random időben és szituációkban, ezen időszakban egy éjszakát sem tudtam végig aludni, gyakorlatilag havi 2 hétig elő zombi voltam a testi tünetek miatt. Ez ment majdnem 10 évig. Egy orvos sem tudott segíteni. Aztán kiderült az endo.

Most meg egesz hónapban szarul vagyok már nem testileg, hanem lelkileg, pont ma sírtam délután egy nagyot, hogy inkább feladom az egészet, mert ennek így nem sok értelme van. Egy nagy darab disznó lettem, pedig nem zabálok, utálom magam, a férjemtől eltávolodtam, nem merek kimenni az utcára, olyan csúnya lettem. A hajam is teljesen tönkrement, sehogy nem áll. Nem tudom melyik rosszabb, a havi két hetenkénti fizikai fájdalom vagy a nonstop lelki. Lehet leállok a kezeléssel vagy nem tudom.

2019. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltál már orvosnál? Nyilvánvalóan nem, mert ha lettél volna, akkor már rég nem lenne okod erre a kérdésre. A menstruáció nem ilyen. Eleve nem tart az erős szintje egy hétig. Ha neked ilyen, akkor beteg vagy, a betegség pedig kezelhető. És abban a pillanatban nem fogsz szenvedni a menstruációtól.

Egyébként meg minek feltételezel olyat, hogy bármely hozzászóló azt a hülyeséget válaszolná, hogy a menstruáció csodálatos? Ne alaptalan előfeltételezésekből indulj ki.

2019. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Legyél terhes vagy szedj fogamzásgátlot attol is lehet jobb
2019. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Bakker, más meg attól szenved, hogy elmaradt a menzesze baromi korán, tömi magába a hormonokat, idegileg, lelkileg a paldóra kerül. Dúrva tünetei vannak annak is ám, ha nics menstruáció!!!!


Az, hogy elviselhetetlen fájdalmaid vannak az jelzés, hogy valami nem stimmel. CISZTA, ENDOMETRIÓZIS, daganat is lehet, ami nem kis pályás probléma.


Vagy csak azért szenvedsz, hogy nem tudsz normálisan nyaralni??? Szerinted még hányan vannak nők akik tamponnal mennek be a Balatomba????


Tudod hány nő viseli el a 7 milliárd emberből ezen a bolygón évezredek óta a peteéréssel jár "terheket"??


Buta vagy, nagyon buta. Mit vársz mit mondjunk??? Csodákat???


Operáltasd át magadat férfivá oszt jócakát!

2019. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Már 9. hónapja nem menstruálok. Ezt az állapotot hívják terhességnek, de neked nem javaslom, nem bírnád ki.


Nem hiszem, hogy nőgyógyászhoz kéne menned, inkább agyturkászhoz.

Tini koromban volt, hogy 14 napig tartott a vérzés, és kb. térden csúsztam a görcsöktől, de ilyen ökörség sose jutott eszembe...

2019. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!