Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szabadulhatok meg a...

Hogy szabadulhatok meg a menstruációtól?

Figyelt kérdés
Szenvedek, ideges vagyok, rosszul vagyok, minden apró szösszenet felbosszant, be vagyok feszülve, egyszerűen nem tudok ezzel tovább együtt élni. 1 teljes hétig keseríti az életemet minden áldott hónapban, általában előbb mint kéne. Nem kérek olyan válaszokat, hogy “hát ez természetes” meg “miért akarod megszüntetni? Ez csodálatos dolog” Nem! Nem természetes, és nem csodálatos, hogy sírni tudnék a fájdalomtól és napokon át szenvedek, hogy nem tudok normálisan nyaralni, meg 5 percenként járok betétet cserélni. Kérem csak olyanok válaszoljanak, akik tényleg tudnak valami megoldást.

2019. jún. 27. 17:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
45%
A kislányom előtt nekem is horror volt, első nap sírtam a fájdalomtól, előtte egy hétig rettenetesen ingerlékeny voltam. Aztán terhes lettem és úristen kb 450 napig nem jött meg, imádtam! Majd megint megjött de szerencsére már nem fájt annyira azóta pedig elkezdtem kelyhezni. Nagyon szuper dolog az intimkehely! Szinte elfelejtem, hogy megvan, nagyon tiszta érzés, le is rövidült 2 nappal, görcs semmi, 8 órán át a legdurvább napon sincs rá gondom mert a kehely sokkal többet gyűjt be mint egy tampon, nem kell minden hónapban tamponhegyeket vennem majd kidobnom a szemétbe, szivárgás 0 mióta megvan az ideális fajta, lehet vele úszni, lovagolni, fejen állni meg bármit tényleg. Fantasztikus, azóta várom komolyan hogy megjöjjön és bevethessem a kelyhet. :) Ha nem ódzkodz az ilyenektől akkor tehetsz vele egy próbát, velem abszolút megszerettete ezt a mensi dolgot. :)
2019. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ilyen gondjaim. Nem is a fájdalom, inkább az erős vérzés okozott problémát. Sokat szédültem, el is ájultam néha. Nem tudtam elmenni nyaralni, egy hosszabb út is alapos megtervezést igényelt, hányszor kell megállni mosdó miatt, legyen nálam elég betét és esetleg váltó fehérnemű. Aztán elkezdtem fogamzásgátlót szedni plusz tampont használni és azóta megszűntek ezek a gondjaim. Edzek, úszom és nyaralni is elmegyek menstruáció alatt. Ne gondolj a legdrasztikusabb lépésre. Vizsgáltasd ki magad, nincs e valami szervi bajod, használj tampont vagy kelyhet és máris nem lesz olyan szörnyű az egész.
2019. jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!