Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kb másfél hónapja behúztak...

Kb másfél hónapja behúztak egy nagyot és a szemem alatt mèg mindig érzek egy dudort. El fog múlni? Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen el fog mulni. Vizesruhazd,jegeld
2019. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk 1,5 honap alatt mar reg el kellett volna mulnia,jo nagyot kaptal.. Menj dokihoz inkabb
2019. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, jó nagyot kaptam, azt hittèk eltört az arccsontom. Kórházból úgy küldtek haza, hogy jegeljem. Köszi a válaszokat!
2019. júl. 25. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg lassan felszívódik. Én két és fél hónapja a fogamat vertem ki egy balul sikerült kutyasétáltatás alkalmával. Fölötte az ajkamon nagy seb és dudor keletkezett. A seb elmúlt, a dudor kisebb lett, de maradt egy borsó szem nagyságú kemény vérömleny. A fogorvosom azt mondta, idővel felszívódik. Bár, úgy látta elég nagy, és lehet, hogy nem fog teljesen eltűnni. Gondolom, Neked is hasonló a problémád. Sok idő, és türelem szükséges.

Ha hiszel a homeopátiában, vegyél egy Hamamelis Virginiana 15 ch hígítású szert a gyógyszertárban. Nekem homeopátiás orvos ismerősöm ajánlotta. Napi 4 golyó nyelv alatt elszopogatva. Előtte utána fél órával kerüld az evést, ivást, dohányzást, fogmosást és főleg a mentolos cuccokat, hogy akadálytalanul felszívódhasson. Mellékhatása nincs, ez csak a szervezet saját gyógyító képességét hozza felszínre. Huzamosabb ideig szedhető. Sok van egy kis fiolában.

2019. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kórházból úgy küldtek haza, hogy jegeljem."

És jegelted? Mennyire gyakran? Talán (még) gyakrabban kéne, akkor hamarabb elmúlna.

2019. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nehezebben szívódik fel valami miatt a vérömleny és egy kis része ott maradt. Bajod nem lesz tőle, egy idő után fájni sem fog, viszont betokosodhat és ottmaradhat. Ezért javaslom inkább, hogy menj vissza az orvoshoz és kérj tőle olyan gyógyszert, ami segít a vérömlenyek felszívódásában. Detralex az egyik legjobb ilyen gyógyszer. Ez lényegében csökkenti a gyulladást és felpuhítja a vérömlenyt, ezáltal jobb és gyorsabb felszívódást biztosít. Viszont minél előbb kellene megkezdened a kúrát, mert ha már nagyon betokosodik, akkor már a gyógyszerek sem segítenek, csak a kisműtét. Egyébként ez sem vészes. Kb. 10-15 perc az egész. Lidokain injekcióval érzéstelenítik, majd felvágják, kiszedik belőle a duzzanatot okozó vérömlenyt és visszavarrják. Csak minimális nyoma marad, ha begyógyul. Értelemszerűen a jegelés is mindig segít rajta. Én mirelit zöldborsót tudnám leginkább ajánlani. A jégzselék szerintem nem olyan jók, nem elég hidegek és nem is tartják úgy a hideget, valamint kipukkadhat a zacskójuk. A mirelit borsóval nincsenek ilyen gondok és szinte bármelyik élelmiszerboltban kaphatóak.
2019. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!