Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A filmekben hogy lehet az...

A filmekben hogy lehet az alkaron vagy csuklón egy kis vágással elvérezni vagy öngyilkosnak lenni mikor ez anatómiailag lehetetlen?

Figyelt kérdés

Tudom nem igazán ez a kategória de nem találtam jobbat. A filmekben általában egy késsel, üveggel, pengével vágnak egyet a karjukon, kb 2-3 másodpercig erősen rányomják és végighúzzák és ennyi elég is ahhoz hogy elvérezzenek. Viszont a valóságban ez nem igazán így működik nem?

Az artériák elég mélyen vannak is közvetlen az inak meg idegek mellett futnak amiket elég nehéz nem átvágni. Szerintem ilyenkor ha valaki belevág az ínba az nettó nem használja egy ideig a karját de üvölteni fog a fájdalomtól.

Tényleg így működne ez a valóságban is ahogy a filmekben látni vagy csak a írók erre nem gondoltak?



2019. júl. 26. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A filmekben elöl vágják el a katona torkát, spriccel a vér, kár, hogy a nyaki ütőér oldalt van, nem elől. Meg a filmekben átlőtt térddel is tudnak futni. És még nem beszéltem a tankokkal dobálózó szuperhősökről.
2019. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Lehet, mert a csuklón az artéria könnyen hozzáférhető. Vénás vérzésbe is bele lehet halni amúgy.
2019. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát a csuklón sem mert ott is a felszínhez elég közel van a csont és az inak orvosi ismeretek nélkül pedig nehéz precízen vágni. Emelett a kettő artéria a radial és az urnal elég kicsik szóval nem folyna ki valami több liternyi vér legalábbis annyi nem amennyi elég az elvérzéshez. A főeret meg nem nagyon tudod megvágni mert belevágnál a melette futó ínba. És ez csak a csukló. Onnan feljébb már egyre nehezebb mert vastag zsírréteg is van alatta és olyan 3-5mm környékén érnéd csak el az artériát de megint probléma hogy ott fut mellette az ín. Szóval ez elég bonyolult a filmekben meg le van tudva annyival, hogy találomra valahova vágok egy kicsit egy üvegdarabbal és pár perc múlva már meg is haltam.
2019. júl. 26. 15:23
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hidd el, el lehet azt vágni, persze fáj, de ki foglalkozik azzal ilyenkor.
2019. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!