Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon rossz a fekvőgipsz?

Nagyon rossz a fekvőgipsz?

Figyelt kérdés

Holnap mutik mindket lábam, most voltam a műtéti megbeszélésen és mondta az orvos, hogy úgy készüljek, hogy 3 hetig fekvőgipszben lesznek a labaim és így haza sem mehetek, bent kell feküdni a kórházban.

Combig kell gipszbe tenni ráadásul :( Utána katetert kapok és gyakorlatilag fel sem kelhetek, gondolom nem is tudnék így begipszelve.

Már nem is a mutettol felek, hanem az utána következő agyhoz kötöttsegtol meg hogy milyen lesz gipszben.

Külön műteni nem opció sajnos, egyszerre kell mindkettőt.

Volt valakinek ilyen vagy hasonló? Nagyon fajt? Amikor gipszeltek az nagyon rossz volt? Ezt úgy kell elképzelni hogy egyedül az ágyban se tudok felülni majd? Fogom tudni emelni egyáltalán a labaimat?



2019. júl. 29. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát maga a gipszelés az nem rossz egyátalán, mert ahogy köt a gipsz az melegszik picit. Hogy emelni tudod e a lábad abban nem vagyok biztos, pláne ha meg lesz műtve. Szabad kérdezni milyen műtét ez?
2019. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2019. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Gipszmester vagyok. Két ekkora gipszben kemény lesz 3 hétig, de erre szerintem te is rájöttél. Valószínűleg komoly műtét lesz, így nagyon kevés esetben gipszelünk szerencsére.

Magát a gipsz felhelyezését nem fogod érezni, mert a műtétet követően még altatásban fognak gipszbe tenni, így csak ébredéskor fogod érezni.

Két combig érő gipsznek már van súlya és a műtét miatt is fájni fognak a lábaid, emelni nem fogod tudni és nem is szabad! Magasra fogják mindkét lábad polcolni vagy párnákkal vagy hevederrel vagy van erre speciális állvány, amire felteszik a lábadat, én ez utóbbira tippelek. Mozgatni tilos is lesz, de nem is fogod tudni mozdítani max ha már jobban leszel, akkor kézzel igazíthatod a gipszeket.

Felülni szerintem nem engednek az első héten, pont emiatt, mert a labaidnak magasan kell lennie, utána segítenek majd felülni, de a nap nagy részében biztosan vízszintes fekvés lesz felpolcolt lábakkal. Eves, ivás lesz ülve.

Kateter lesz végig erre készülj, ilyenkor nem ültetnek tolószékbe sem.

13 éve vagyok gipszmester, eddig két ilyen esetem volt, mikor mindkét lábra combig érő gipszet tettem fel, balesetből adódóan. Ilyenkor haza nem engednek, vizsgálatra is ágyon tolnak. Sarkat illetve gipszcipőt combgipszre nem teszünk, ez annyit jelent, hogy ekkora gipsznel nincs jaro, csak fekvő. De ez két láb esetén nem is kérdés nálad.

Jobbulást kívánok!

2019. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szarul tűrtem a fektetést. Kevés olyan fájdalom van, ami fel tudja venni a versenyt a kiszolgáltatottsággal.
2019. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Furák ezek a kérdések, én már a legutóbb is gyanakodtam. Egy szakmabeli 13 év alatt két ilyen esettel találkozik, a Gyakorin pedig csak idén legalább 6 ilyen kérdés volt, tehát valaki nem mond igazat és az nem a gipszmester. Látom az összes ilyen kérdést, mivel gipszfétisem van, ami eddig inkább átok, mint áldás, de majd csak eljön az én időm is, amikor kiélhetem ezen vágyaim. Egy biztos, nem itt tervezem, kérdések formájában, mint ahogyan látszólag mások csinálják.
2019. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Egy szakmabeli 13 év alatt két ilyen esettel találkozik, a Gyakorin pedig csak idén legalább 6 ilyen kérdés volt, tehát valaki nem mond igazat és az nem a gipszmester."

Hány új esettel találkozik egy szakmabeli naponta?

2019. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Évszakfüggő is vagy épp mennyi ebből a balesetes (télen esés, jó időben motorosok, illetve műtétek utáni gipszrögzítés). Nem lehet átlagot mondani egy napra.

Gipszmester

2019. júl. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Megvolt a műtét? Hogy vagy?
2019. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Megvolt. Nem vagyok jól, nagyon fajnak a labaim és a gipszet is nehezen viselem.
2019. aug. 8. 12:53
 10/17 A kérdező kommentje:
Valóban rögtön műtét után gipszben ébredtem, altatasban csinaltak még meg. Jövő heten tesznek majd teljes gipszbe. Attól előre felek milyen lesz. A labaimat mozgatni tényleg nem tudom.
2019. aug. 8. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!