Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Légyriasztót (NEM szúnyog- &...

Donáth Gyula kérdése:

Légyriasztót (NEM szúnyog- & kullancsriasztót! ) keresek krónikus nyílt sebre (lábszárfekély)! Szeretnék sokat szabadban lenni bekötetlen sebbel mert a friss levegő + némi napfény használ ellene, de a légy egyből rátalál! Mivel tarthatnám távol őket?

Figyelt kérdés
Sajnos két korábbi mélyvénás trombózis hazavágta a bal lábamban a vérkeringést, ezért a bokám ki-kifekélyesedik. Tudom, hogy ezt a (két) fekélyt szó szerint ORVOSolni kell(ene), de nem akarom kihagyni a természet gyógyító erejét sem, hiszen utóbbiban sokkal erősebben bízom, mint előbbiben. Házi praktiká(ka)t és készen kapható szerek-eszközök ajánlását egyaránt köszönettel fogadom!

2019. aug. 11. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hydrotac kötszert célszerű rá tenni, és azt három naponta cserélni. A természet jelen esetben annyit fog csinálni, hogy beszárad, varrasodik és lassabban fog gyógyulni.
2019. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fekély nagyon komoly dolog. Azért keletkezik, mert nincs megfelelő vérellátás, azaz a vér nem tudja a területet ellátni oxigénnel, vitaminokkal - nyomelemekkel és nem szállítja el az elhalt sejteket. Ha ez így megy tovább amputáció a vége.


Mi a teendő? - angiológiai szakrendelésen megállapítják, hogy nincs-e

- cukorbetegség /a magas cukor a hajszálereket tökre-

teszi. A hajszálerek nem pótolhatók./

Ha nem sikerül levinni a cukrot - amputáció.

- Érszűkület. Nem gyógyítható, talán szédioxid fürdővel

szinten tartható, vagy eret cserélnek.

- Viszér műtét. Nekem ez volt.


De előtte a fekélyt meg kell gyógyíttatni a bőrgyógyászaton.


3,5 x 1,5 cm-es seb volt a bal bokám alatt. A sebet nem érheti víz. Mepilex ag antimikrobiális habkötszerrel kell lefedni.

[link]

Peha‑haft kötszerrel kötöttem be.

[link]

A kötést naponta kell cserélni. A seb könyékét octeniseptel fertőtlenítettem.

[link]


A kezelés több mint fél évig tartott, majd következett a viszér műtét.


Jelenleg pulzáló mágnesterápiát, lágylézert, gumiharisnyát és mindenfajta visszérkrémeket alkalmazok.

2019. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a kötelező napi kötéscsere modern kötszerek esetében nem indokolt. A többi ok.
2019. aug. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
80%

Elnézést, hogy ide pofátlankodom.

Szakdolgozati kérdőívemhez lábszárfekéllyel élők kitöltésére lenne szükségem.

Hálás lennék, ha kitöltenék! :)


[link]

2022. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!