Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem találok hasznos cikket/Mi...

Nem találok hasznos cikket/Mi az a bokamerevítés? Milyen lesz utána a bokám?

Figyelt kérdés

Tavaly bel-külboka és szárkapoccsont törésem volt,a csavarok már eltávolításra kerültek,egy hosszú fém benne lesz mindig.

Nemsokára bokamerevítés lesz.

Mi fog történni ekkor a bokámmal?

Milyen lesz utána az élet?


2019. aug. 24. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Trimalleoláris törés után,pláne nem ennyi idő elteltével nem végeznek bokamerevítést. Ha ennyire instabil lenne, semmilyen csavart nem vettek volna ki,vagy ha igen,akkor egy ülésben el is merevítették volna. Nem értettél félre valamit?
2019. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Előre haladtam ennek gondolásában,a Dr.Úr említette,hogy mivel meszesedni fognak a csontjaim,erre sor fog kerülni évek eltelte után.


Jelenleg másfél év után is fájnak a csontjaim és szalagjaim,ami nem tudom,elfog-e múlni,ezért gonoltam,hogy sor fog kerülni a merevítésre.

2019. aug. 25. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Továbbra sem stimmel valami. Milyen meszesedés? ÉS annak miért következménye az elmerevítés? Tény és való,hogy ha egy izületet trauma ér (pl törés),akkor a kor előrehaladtával (értsd 50 plusz évesen)hamarabb következHET (tehát nem biztos!) be arthrozis pl. De ennek semmi köze az elmerevítéshez. Csak úgy nem merevítenek el egy izületet, pláne nem emiatt.
2019. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megint első. Az,hogy fáj, fájdogál,pláne erősebb terhelésre, frontra, az teljesen normális! Semmi kórjelző nincs benne. Sajnos ma Magayarországon a fájdalom még mindig egy rettegett dolog és a megértése helyett azonnal megszüntetni akarja mindenki,minden áron. Akkor is,ha a "megoldás" többet árt,mint maga a fájdalom,mint kellemetlen érzés. Inkább kezdj bele egy jó ksi tréningbe. Egy stabil,d enem túlfogó cipő és irány a tempós séta,minimum fél óra naponta. Lehetőleg egyenetlen terepen, homokban, erdőben, váltogatva a tempót. Proprioceptív tréningnek hívják. Segíti az izmok, szalagok regenerációját és a (konyhanyelven)"rossz beidegződések" leépítését. KEzdj el kollagént szedni,csodákra képes. De csak jó inőségűt.
2019. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!