Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kell-e tennem valamit a...

Kell-e tennem valamit a sérült ujjammal?

Figyelt kérdés
Tegnap dolgozni mentem rakodó munkára, az történt, hogy a köröm alatti bőr, ahonnan nő a köröm kicsit megsérült és vérzett, mire észrevettem már picit vérzett letöröltem az ujjammal és pakoltam tovább, na de azt tudni kell hogy ezek a dobozok nem a legtisztábbak voltak porosak stb.. A sebre is ment belőle biztos szünetben lemostam majd vissza álltam este tettem rá sebtapaszt. Igazából az érdekelne h kéne e aggódnom valami fertőzés miatt. 16vagyok úgy kéne a sebet elképzelni h levertem.
2019. aug. 31. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy lenne bármi bajod, de ha nagyon aggódsz menj el az orvoshoz és kérj egy tetanuszt. Ha jól tudom egy ideig védettséget is tud adni az oltás, úgyhogy egy-két évig nyugodtan verheted a kezed a dobozokba.
2019. aug. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugi általános 6. osztályban kaptál tetanuszt az valószínű még érvényes. Veszel egy doboz betadine oldatot szépen kiöntöd valamibe addig amég bele nem tudod lógatni. Lógatod benne egy fél órat mondjuk és szépen leragasztod nem lesz semmi baj.
2019. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából DT oltâst kaptam 11 éves koromban, akkor nem lehet gond?
2019. aug. 31. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!