Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Két kérdés vízbefulladásról....

Két kérdés vízbefulladásról. Ti miket éltetek át ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1.Ma beleléptem egy nagyobb gödörbe a Tiszán, szerencsére apumnak volt lélekjelenléte és időben kihúzott, de nagyon megijedtem, azt hittem, még egyszer nem élem túl. (egyszer már megtörtént velem ugyanez, akkor magamtól jöttem ki, én sem tudom hogyan, senki sem vette észre) Nyeltem egy kis vizet is. Mennyi esélye van a másodlagos fulladásnak? Elkezdett fájni a fejem, szédülök és fáradt is vagyok. Nem hiszem, hogy sok folyadék került a tüdőmbe, de a tüneteim miatt aggódom, hisz máskor nem igazán fordult elő ilyen. Lehetséges hogy front/csak ennyire elfáradtam, vagy veszélyben vagyok?


2.Ti miket éltetek át fuldoklással kapcsolatban? Elsősorban személyes tapasztalatokat várok. Hogy merültetek el? Milyen közel voltatok a halálhoz? Ki segített?



#baleset #Tisza #majdnem vízbefulladás #másodlagos fulladás
2018. aug. 13. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 1 éve merültem el egy népszerű fürdőhelyen.És vizimentők húztak ki és mesterséges lélegeztetéssel "hoztak vissza".Nem emlékszem csak arra amikor mentem be a vízbe és csak már mikor eszméletemhez tértem!Nem láttam se fényt se semmi ilyet.Az rémlik hogy mikor kezdtem magamhoz térni akkor puha légáramlatot éreztem ez valószínű a lélegeztetés miatt volt.
2018. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A folyora szoktunk járni fürödni, legtöbbször ugyanarra a helyre, és mindig

3-an, 4-en, a növéremmel, és két unokatestvéremmel. Da azon a napon egyedül mentem. A viz nem volt tulságosan mély, hamar rájöttünk, hogy amikor mélyebb

helyre értünk, leereszkedtünk a viz aljára, és lábbal fellöktük magunkat a viz fölé, légzés, és ujra le. Közben a viz sodort tovább. A sekélyebb résznél kimentünk a partra. Gondolttam, ezt egyedül is megtudom csinálni.

De azt nem tudtam, hogy azelötti napokban kavicsot, sodert termeltek ki,

a meder helyenként 2,5 - 3 méter mély volt, viszonylag hosszu szakaszon.

A szokott modon, egyszer kétszer leértem a viz aljára, és fellöktem magam

a feszinre, de egyszer csak nem értem le a meder aljára, nem tudtam a felszint sem elérni, a viz meg sodort tovább. Ittam jonéhány száj vizet,

utána beszivtam a tüdöme. Még egyszer a viz feldobott a felszinre, de már

nem tudtam levegöt venni, ismét a viz szintje alatt voltam, fuldokoltam,

és feladtam a küzdelmet az életemért, tudtam, saját erömből nem tudok kijutni a partra, és senki nincs a közelben, aki segithetne. Elveszitettem az eszméletem. Aztán arra tértem magamhoz, hogy egy nálamnál 2 évvel nagyobb iskolatársam pofozgat, majd hasa fordit, fölemeli a csipömet, hogy kifolyjon a sok lenyelt viz, és a tüdömből is rendre kiköhögtem.

2021. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!