Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért érezhetek tompa fájdalma...

Miért érezhetek tompa fájdalmat a farpofa tájékán?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Körülbelül két héttel ezelőtt beleestem egy felfázásos megbetegedésbe, háziorvos látott és antibiotikum kúrán vettem részt, melynek végére nagyjából elhalványultak a panaszaim, de csak elhalványultak, mert egyébként nem jöttem rendbe teljesen. Megmaradt egy enyhe csípő érzés vizelés közben, sugárzó fájdalom az alsó végtagjaimban, állandó tompa nyomás a farpofa környékén. Emiatt elmentem urulógushoz, megvizsgált, ultrahang is volt, nem tapasztalható semmiféle probléma. Az urulógus azt javasolta, hogy menjek MRI vizsgálatra, ugyanis mozgásszervi probléma okozza a fájdalmaim..


23 éves Fiú vagyok, ülőmunkát végzek. Legnagyobb félelmem a gerinc sérv, szeretném ezt valahogy kikerülni. Elkezdtem a napokban itthon végezhető 10 perces gerinctornát alkalmazni.


Ha megosztanátok velem hasonló élményeket, tapasztalatokat, és hogy hogyan sikerült nektek korrigálni / stabilizálni ezt a problémát, hasonló korban, megköszönném!


Mellesleg mozgékony vagyok, sokat sétálok, biciklizek. És ezt nem szeretném elengedni sem.


Köszönöm!



2019. okt. 6. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben azért visszamennék az orvoshoz, hogy a felfázásod még nem teljesen múlt el. Legalábbis a csípő érzés erre utal. A mozgásszervi problémának nagy az esélye, főleg ha ülő munkát végzel, az ortopédia jó ötlet.
2019. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Az orvos már megállapította, hogy mozgásszervi probléma.

Minek járkálsz akkor orvosokhoz? Egy mri kb 40ezer. Az mri nem véd gerincsérv ellen.

Mozgékony vagy? 10 perc torna? :D

2019. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Neurológus tud CT-re vagy MrI-re küldeni, hogy pontosabban lássa, mi a probléma. Én 22L vagyok, szintén ülőmunka, viszont genetika, pár kisebb baleset is közrejátszott a kiszakadt gerincsérvemben, amit tavasszal műteni kellett...


Minél előbb menj el CT-re vagy MRI - re (vagy kikönyörgöd nagy nehezen neurológustól, ortopédustól, vagy fizetned kell érte), utána pedig maszek gyógytornász heti 1-2 alkalommal, aki még az esetlegesen meglévő sérvedet vagy minimális kiboltosulást is tökéletesen kezelni tudja. Röntgen, Uh semmit nem ér ilyen esetben.

2019. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A gerincsérv 20 év alatt alakul ki.

Aki nem ért hozzá, annak genetika.

2019. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, 10 perces gerinctornát, a nap különböző szakaszain.


Köszi a válaszokat, ma visszamentem a háziorvoshoz, és valamiért felírt újbóli 10 napos antibiotikum kúrát.

A mai nap már nem csak azon a ponton éreztem a tompa, kellemetlen fájdalmakat, hanem a medencém minden tájékán. Ez továbbra is lehet a gerincsérv tünete? Abban reménykednék, hogy valami felfázással összeköthető,mert talán az múlékonyabb...


Egyébként holnap megyek reumatológiára, majd mr vizsgálatra. Köszi az eddigi válaszokat.

2019. okt. 7. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!