Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kb három hónapja műtöttek...

Kb három hónapja műtöttek keresztszalag sakadással. ( elülső keresztszalag pótlásom volt) Nem régiben volt egy két sérülésem. (megcsusztam, bele rúgtam a lecsőbe, stb). Azóta fáj.100 méter után már sántítok, szúró fájdalmat érzek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az érdekelne fő képp, hogy élt-e már át valaki ilyen sérülést, és hogy mik a tapasztalatai? Kell - e aggódnom vagy majd idővel helyre jön?!

Már jártam az orvosomnál, de nem nagyon tudott négykézláb választ adni. Jelenleg az MR vizsgálat eredményére várok. Csak aggódok, hogy valami komoly vissza sérülés lehet.



2019. júl. 15. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy egy aránylag friss műtétről beszélünk sokkal érzékenyebb és sérülékenyebb a keresztszallag a megszokottnál. A fájdalom és a duzzanat a műtétet követő 5 hónapban "normális". A gond akkor jelentkezik, ha funkciókiesés is jelentkezik, tehát ha egyáltalán nem tudod behajlítani vagy nagyon minimálisan, addig amíg begudod hajlítani a térded még ha nem is teljesen, de részlegesen, addig nincs nagy gond. Nem kell agódnod, a keresztszallag nehezen gyógyul.
2019. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat. Most három hétig szedek egy gyógyszert amit az orvosom fel írt a panaszokra, meg itthon vagyok táppénzen. pihenés, meg torna lesz a program. :) aztán hátha minden okes lesz.
2019. júl. 17. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!