Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért lehet ez az izomfájdalom?

Miért lehet ez az izomfájdalom?

Figyelt kérdés

Ha nem a hasamon alszom, hanem oldalt (háton pláne) akkor , a vádli(ai)m fájnak reggelre. Mármint konkrétan ilyen izomfájdalom, ami akkor hasít be amikor elindulok, vagy lendületesebben lépek, sétálok. Gondolom ez azért van, mert akár oldalt akár háton feküdve nyomódnak különböző mértékben az izmok. Vajon miért produkálja ezt az izmom? Mit lehetne ez ellen tenni?


A sok hason alvás már gyomor problémákat okoz, de ez most hétvégén a sav még a nyelőcsövemet is kimarta egy kicsit és a mai napig fájt a nyelés, ezért szeretnék váltani. Tegnapról mára oldalt aludtam és természetesen ma már vádlifájással keltem és csak finoman tudok sétálni hogy egyáltalán ne hasítson bele a görcs szerű fájdalom :(



2019. okt. 16. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az alvási pozícióval van összefüggésben. Pihenés után terheled, megfeszül, begörcsöl. Szedjél valamilyen magnéziumot.
2019. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igyál többet. Ha rendesen táplálkozol, nem mozogsz extra sokat, nincs olyan betegséged, ami a magnézium felszívódását gátolja, vagy drasztikusan megborítja a sejtek ionháztartását, akkor a magnéziummal nem szokott gond lenni.


A vízzel viszont igen, ha nem iszol eleget (allandóan sötét sárga, esetleg ritka vizelet, gyakori szájszag, fejfájás, esetleg csonttá aszott széklet, száraz bőr, ezek a leggyakoribbak).


Szóval először fokozd a vízbevitelt, a napi 3-4 liter nem annyira sok, mint amennyire elrettentőnek tűnik. Beleszámít a leves, valamennyire a gyümölcs, tej, tea, de a nem tömény alkohol is.

2019. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Az a probléma, hogy ezekre amiket mondtatok: magnézium és vízbevitel, igencsak odafigyelek. Sokkal többet iszok az átlagnál, magnéziumot pedig hol citrát hol orotát formában de minden nap viszek be a szervezetembe.


Az erekkel volt probléma, de arra pár hónapja napi 2 szem diozmin tartalmú tablettát szedek. Mielőtt elkezdtem szedni nem hogy aludni nem tudtam úgy, hogy a vádlim nyomódik az ágy miatt, hanem egy fél percre se tudtam úgy tartani.


Lehet, hogy több magnézium kéne? A napi elemi szükséglet csak egy töredékét tudom bevinni pl.: magnézium-citráttal, mert az ajánlott nap max. magnézium-citrát elemi formában nem tartalmaz túl sok magnéziumot, viszont ennél nagyobb mennyiségben hasmenést okoz.

2019. okt. 17. 10:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ez messze túlmutat a gyakorikérdéseken, keress egy dietetikust, vagy egy jó sportorvost!
2019. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!