Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes "erőltetni" a helyes...

Érdemes "erőltetni" a helyes testtartást izomfájdalom esetén?

Figyelt kérdés

Segítünk vagy ártunk például azzal, ha helyes testtartással, kihúzva magunkat sétálunk, vagy ülünk az íróasztalnál annak ellenére, hogy ez a pozíció csak fokozza a fájdalmat?


Személyes példa: Egy korábbi balesetből hátramaradt némi állandó váll- és nyakfájdalom. Azt sajnos nem lehetett megállapítani, hogy pontosan mi történt (törés, repedés nem volt), az orvos szerint akár az is elképzelhető, hogy valamely roncsolódás hegesedése is közrejátszik, amin a téli időjárás sem segít sokat az utóbbi időben.



2017. jan. 27. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menj ortopédushoz. Ott megmondják, ha pl. gyógytornára kell járnod. Annak semmi értelme, ha erőlteted de fáj, a fájdalom nem fog attól elmúlni, de a helyes testtartás viszont fontos hosszútávon is.
2017. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, sérülés esetén a fájdalmas izmokat érdemes egy kicsivel (de nem ész nélkül) a fájdalomhatáron túl terhelni, hogy tágítsuk a korlátaikat. Az antalgiás (fájdalomkerülő) tartás bizony mozgásbeszűküléshez vezethet. Érdemes felkeresni ezzel a problémával egy gyógytornászt, aki néhány konzultáció során be tud tanítani megfelelő gyakorlatokat.

Üdv: egy gyógymasszőr

2017. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Elnézést a kései reakcióért, de ezúton is köszönöm a válaszaitokat!


Az elmúlt időszakban némileg valóban "erőltettem" a helyes testtartást, és úgy érzem, hogy kevésbé intenzívek a fájdalmak, kevésbé "kényelmetlen" a testem, úgy összességében. Eltartott egy ideig a dolog, de kaptam beutalót gyógytornászhoz, a héten már őt is fel tudom keresni.


Még egyszer köszönöm!

2017. febr. 6. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!