Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi ideig tart egy izomhúzó...

FerencJeno kérdése:

Mennyi ideig tart egy izomhúzódás?

Figyelt kérdés

2019. nov. 3. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ma olvastam utána a neten, hogy akár több hétig is eltarthat. . 😕Nekem futás közben húzódott meg a lábam két hete es még mindig fáj
2019. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább ne próbáld ki.
2019. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy valóban izom-, vagy ínhúzódásról van szó. Az izom valamivel gyorsabban regenerálódik, az ín lassabban, mert nincsenek benne erek, de mindenképpen elhúzódó folyamat.

Nekem volt olyan, amivel az akut szakasz lement ugyan pár hét alatt, de még egy évig voltak vele kisebb-nagyobb problémáim.

Ráadásul, mivel ilyenkor a sérült testrészt az ember igyekszik minél kevésbé terhelni, könnyen kialakulnak mindenféle kényszertartások (különösen, ha valamelyik láb vagy a törzs érintett), ami aztán a test egyéb részeiben okoz fájdalmas feszüléseket.

Ezért az akut fázis lezajlása után (amiben pihentetni kell), nagyon fontos a megfelelő testmozgás, szükség esetén gyógytorna.

2019. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!