Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt mar valakinek ilyen...

Volt mar valakinek ilyen jellegu derekfajdalma?

Figyelt kérdés

Tavaly haromszor begorcsolt az oldalam-derekam vese tajekon es petefeszektajekon. Egy rossz mozdulat idezte elo. Ketszer kotottem ki surgossegin, nem vizsgaltak meg csak adtak fajdalomcsillapitot. Utana maganuton elmentem urologushoz, reumatologushoz, nem tudtak erdemi infoval szolgalni. Talaltak apro cisztakat a vesemnel es vesehomok szeru valamit, de doki szerint olyan helyen van ahol nem okozhat gondot, vervetel es vizeletvizsgalat nem utalt vesekore. Reumatologus szerint ha gerinceredetu lenne a problema, akkor nem hatott volna a fajdalomcsillapito. Pihenesre nem enyhult a fajdalom. Annyira gorcsoltem, hogy vert a viz es (bar lehet az ijedtsegtol) hanyingerem volt. Ami tagitotta a lehetseges gondok szamat, az az volt, hogy nem birtam emelni a jobb labamat, mert megjobban szurodott, gorcsolt. Igy a jobb karomat sem tudtam magasra emelni. Ezert izomhuzodasra is gondoltak.

Azota neha neha erzem, hogy szur, nyilal, gorcsolni nem gorcsolt egy eve. Szembetuno elvaltozast sem az ultrahang, sem a rontgen (gerincferdulesem van, servem nincs), sem a verkep nem mutatott. Azt veszem eszre, hogy ha kozeledik a menzeszem akkor erzekenyebb, jobban nyilalgat, ilyenkor viszont eleg fekudnom egy kicsit es enyhul. Volt valakinek hasonlo? Mar eszembe jutott az endometriozis is...

21/L



2019. júl. 4. 11:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ez mimdig a jobb oldalon jelentkezett. Az utolso gorcsom elott felfazas szeru tuneteim voltak, es most telen is kicsit felfaztam, es ereztem, hogy rakoncatlankodik a derekam, viszont mar a jobb oldalon, akkor nogyogyasz kizarta a medencegyulladast es a cisztat.
2019. júl. 4. 11:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Foglaljuk össze:

Gerincferdülésed van évek óta, és erre jött a rossz mozdulat.

Erre te több 100ezres vizsgálatokat megcsináltál, merthogy nem tudod mitől fáj.

2019. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2 válaszoló, azért ne legyél ilyen lekezelő. Igazából endo is lehet. Engem évekig emésztőrendszerinek gondolt betegségekre kezeltek, mivel nem vették figyelembe, hogy csak mensikor van bajom, igaz akkor tényleg olyan volt, mintha bélbetegség lenne. De nem az. Összenőtt szervek, derékba, lábba sugárzó fájdalom, nehéz wczés (kis és nagy dolog is), lábat alig birom emelni, és kisugárzik izületbe. Nekem főleg csípőbe, de mikor épp nagyon fáj még a térdem is fáj. Szóval ha tudod ciklushoz kötni a fájdalmat, akkor inkább járj utána, ha kell keress fel több nődokit, mert endot pl leginkább csak laparon látják, vagy esetleg mr vizsgálattal, de ha jól tudom úgy se mindig. Nekem pl ct-n egyáltalán nem látszott, az összenövés sem, csak laparon
2019. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tehát mivel nálad se vették figyelembe, hogy havonta van, nála se vegyük figyelembe, hogy NEM csak havonta, plusz a már említett dolgokat?

Amúgy a sérv olyan fokozatú gerincbetegség, hogy vizeleted se tudod tartani. 10-20 évig ha valaki nem foglalkozik a gerincferdülésévével, gerincfájdalmával akkor alakul ki.

2019. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem ezt mondtam, csak hogy ne legyél lekezelő, és elmondtam egy sztorit. Hogy neki mi a gondja azt meg orvosnak kell megmondani. De inkább menjen utána, mint hogy hagyja annyiban. Ha gondot okoz és fájdalmat, akkor igen is keresni kell az okokat. Mert abban egyet értünk, hogy ha elhanyagolja, roszabb lesz. És le is írta volt reumatológusnál, csináltak röngent. Persze hogy ez után keresi, hogy mi lehet a baj.
2019. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves masodik.

Igen, tudom, hogy van gerincferdulesem, de nem okozott panaszt soha, nem faj, nem latszik, nem allok ferden miatta. Volt mae ilyen jellegu gorcsom, akkor 2 nagy petefeszekcisztat mutottek ki belolem, nyilvan megijedtem, hogy meginr ez...

Most surgossegin kizartak a gerinceredetu gondot, a vakbelet, a vesekovet. Reumatologian azt mondtak vese, megvizsgaltak nincs gerincservem, sot doki szerint ha gerinccel lett volna gond, akkor nem hatnak a fajdalomcsillapitok. Urologian azt mondtak gerinc vagy izom, igaz lattak sugarfogo kepletet, de azt mondtak az nem okozhat gondot, olyan helyen van. Nogyogyasz csak annyit mondott nogyogyaszati gond nincs. Utolag persze nem tudott senki semmit, mert surgossegin nem vizsgaltak meg.

Menstruaciokor van, hogy fajdogal a labam, de az sem mindig. Miota fogamzasgatlot szedek egesz kibirhatoan faj, mar nem kell bevennem fajdalomcsillapitot, a mennyisege is tizedere csokkent. Viszont ez a szurkalo erzes eleg szr. Ha hideg a labam, nagyon nyomatjak a klimat, akkor is erzem, hogy fajdogal. Bar gorcs azota nem volt. Bar valami tuti van, mert mindig ugyanott faj ha faj.

2019. júl. 8. 09:22
 7/9 A kérdező kommentje:

Viszont az a furcsa, es amire egy doki se tudott magyarazatot adni, hogy nem birtam emelni a labamat, mert fokozodott a gorcs es fajdalom. Nem tudtak mihez kotni. Sot, mikor nagyon gorcsolt, akkor beszelni is nehezemre esett, csak suttogtam.

A wczes nem volt gond, inkabb a leules felallas a labam miatt, meg minden olyan tevekenyseg ami igenybe vette ezen a teruleten az izmokat. Legyen az kohoges, labemeles, vagy barmi. Hanyingerem volt, es belegondoltam, ha hanyasra kerul sor, szetszakad a derekam a megfeszulestol. A gorcs fel ora-ora mulva altalaban elmult, de utana meg izomlazam volt, meg erzekeny volt.

2019. júl. 8. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy én világosíthatlak fel.

Emberek milliói küzdenek gerincbajjal, úgy hogy az orvosok kizártak mindent.

Emberek milliói dohányoznak probléma nélkül, majd rákosok lesznek.

Sőt, milliók lesznek terhesek fogamzásgátlóval. Remélem akkor nem fogod megkérdezni, hogy mitől van.

2019. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egymassal ellentmondo tuneteim voltak, azert tettem fel a kerdest, hogy volt-e valakinek hasonlo.

Koszonom a felvilagositast...

2019. júl. 8. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!