Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » "Lereszeltem" az ujjam a...

"Lereszeltem" az ujjam a körmömmel együtt. Hogy kéne kezelnem?

Figyelt kérdés

Így srégen szemből, de nem vitte le, csak mélyen belevágott és most az egész kék, mintha a vér lenne de nem is tudom. Beragasztottam, de nem tudom, hogy ahogy nő a köröm nem-e lesz vmi baj.

[link]

[link]


2019. nov. 5. 05:47
 1/2 A kérdező kommentje:

Ahol van a piros, ott ment a penge.

Tehát lényegében elvágta a körmömet is.

2019. nov. 5. 05:48
 2/2 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le mindenképpen, ha ezt még nem tetted volna meg. Eleinte leragaszthatod, de az a jó neki, ha szellőzik (persze, ha már nem "lóg"), ha nedves dologban vagy ragadósba nyúlkálsz, akkor húzz rá addig gumiujjat, mert egyrészt felázik, másrészt például mosogatásnál el tud fertőződni. Valószínűleg azért kék, mert alatta vér van, de szerintem attól a darabkától lehet búcsúznod kell, bár nem lehetetlen, hogy összeforr. A köröm már nem igen, szóval azt le kell venni egy idő után, bár ezt nem tudom pontosan. De mivel nem vagyok orvos, illetve ilyen szintű/helyen lévő vágásom nem volt, ezért lehet, hogy jön valaki, akinek több esze van, de a víztől mindenképpen óvd.
2019. nov. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!