Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történhetett az ujjammal?

Mi történhetett az ujjammal?

Figyelt kérdés
Ma belenyúltam egy labdába úgy, hogy attól egy pillanatra hátrahajlott a gyűrűsujjam felső része. Fájt egy kicsit, de nem csináltam belőle nagy ügyet, nem volt vészes, folytattam a játékot. Viszont most, hogy már eltelt pár óra, nagyon fáj, amikor mozgatom, pedig egyáltalán nem látszik rajta semmi. Mi van vele, hogy lehet, hogy nem duzzadt, lilult be, mégis fáj? Ezek szerint gondolom nem zúzódott meg, viszont akkor mi az, ami megsérült benne és hogy?

2019. dec. 15. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyenkor leggyakrabban az izület sérül,illetve húzódik meg.
2019. dec. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Orvos és röntgen. Bátran el kell menni, nem fognak kinevetni. Érdemes megcsináltatni mert bármi történhetett vele. És ezt érdemes megnézetni főleg ha még szükséged van az ujjadra, és arra, hogy tudjad mozgatni rendesen. Nem egy ilyen embert ismerek akik idősebb korukban majd felteszik itt a kérdést: "nem tudom mozgatni az ujjam mit tegyek?" (itt is volt ilyen kérdés) és kiderült, hogy 10-en, 20-on X éves korukban belenyúltak a labdába, elestek stb. de nem mentek el orvoshoz mert az ciki, meg ha jajj gipszbe-sinbe teszik, van olyan ismerősőm aki 1 nap után annyira cikinek érezte az egészet, hogy levágta a gipszet a kezéről 15 éves korában, most 35 éves, és egyáltalán nem hajlik az egyik ujja. Megérte? El kell menni orvoshoz megnézi ha nem kell vele semmit csinálni akkor sem vesztettél semmit, ha meg szakad a szalag és varrni kell akkor meg idősebb korodban lesz egy működő ujjad.
2019. dec. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!