Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Propán-Bután fűtéstől lehet...

Propán-Bután fűtéstől lehet kapni Szén-monoxid mérgezést?

Figyelt kérdés
Propán-Bután gázkeverék égésekor keletkezik CO? Halált okozhat vagy nem veszélyes?

2019. dec. 19. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nyílt láng van és nincs szellőzés lehet, persze.
2019. dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet.
2019. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert azt mondják, hogy például áramszünet esetén ne fűtsünk zárt lakásban a tűzhellyel. Az nem tudom milyen gázt éget, én Propán-Bután camping palackot használnék autóban most télen, hogy ne az üzemanyagot fogyasszam meg egyébként is idő mire bemelegszik a motor ezzel meg gyorsan tudom felfűteni a kocsit de persze kisebb zárt térben. Ezért érdekel csak az igazából, hogy Szén-monoxid keletkezik e ezen gázkeverék égésekor?
2019. dec. 19. 09:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Autóban nem para mert ott van annyi szellőzés, levegő âramlás ami miatt nem lesz veszélyes..
2019. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen autóban akarsz te PB palackkal fűteni?

Ennek semmi értelme nincs, hacsak nem teherautó csomagteréről beszélünk.

Nyílt lángot használni mozgó autóban öngyilkosság.

CO tökéletlen égés során keletkezik, nem attól, hogy mit égetsz. Ha nincs elég oxigén az égéshez, akkor CO2 helyett CO keletkezhet, ami halálos már kisebb mennyiségben is.

2019. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értelmezem a kérdést, álló autó utasterét akarod lakható hőmérsékletűvé varázsolni. Nos, ott egy-kettőre elfogy az oxigén, aztán onnantól szinte mindegy, hogy az addigi égés során milyen melléktermék keletkezett.
2019. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!