Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon gomba mérgezést kaptam?

Royalty kérdése:

Vajon gomba mérgezést kaptam?

Figyelt kérdés

A nagyapám hozott gombát az erdőből, én nem tudtam hogy ő hozta így ettem belőle kb a tegnap elött és a tegnap délben is és most wc he vagyok kötve, hasmenés miatt

Azon kívül semmi bajom de akik ettek bel{le azoknak még hasmenések sincs semmi bajuk csak nekem, velem az a probléma hogy, pánik beteg is vagyok ill voltam és most kicsit pánikolok és beképzelem magamnak hogx, mérgező gombát ettem



2018. máj. 28. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mérgező lett volna mindenki rosszul lenne.
2018. máj. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizonyára érzékeny vagy a gombára, főleg hogy többször etted, gondolom, összességében elég sokat.

A gomba kitinje nem könnyen emészthető, amennyire tudom, mindenesetre egyesek nem bírnak bizonyos teljesen ehető gombákat nagy mennyiségben. Én szoktam gombászni (általában nem nehéz azonosítani őket, ha az ember odafigyel. én mint kissé paranoid, ha az életemről van szó, NAGYON odafigyelek. ha pedig mégis bizonytalan vagyok, mert azért vannak vészesen hasonlító ehető és mérges gombák, akkor nyilván nem fogyasztom el. s persze mindig mindenki tudja, hogy én azonosítottam a gombát, ez azért szerintem alap) s ritkán, de előfordul, hogy a párom rosszul lesz attól, amitől nekem semmi bajom (s nem az alkohollal rossz kombót képezők esetében, mert ilyenek is vannak). Más étellel is van, hogy neki hasmenést okoz, nekem semmit. Eltérő érzékenység, van ilyen.


Pánikolni nem kell, a hasmenéses gombamérgezések még nem is vészesek. Az igazán trükkös gombát hetek múlva érzed meg, immár halálos májsérüléssel meg ilyenek. Sok gyomorrontást és hasonlókat okozó gomba van, ezek kellemetlenek, de hamar kilábal belőlük az ember, maradandó károsodás nélkül. A halálosakat nem szabad semmiképpen elfogyasztani (ez evidens, de sokan teszik s ezt iszonyatos felelőtlenségnek és butaságnak tartom, simán elkerülhető a dolog), én általában 2, de inkább 3 nagyon-nagyon egyértelmű (100%-os) jel esetén vagyok hajlandó elfogadni egy halálosra egészen halványan hasonlító ehető gombát s akkor is 10-szer átgondolom. Inkább legyek paranoid, mint halott.

2018. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kis unokám hol vannak a galócák, amit 2 napja szedtem? Be akartam nektek mutatni, hogy ilyen a galóca, ilyet soha ne egyetek, de most meg nem találom őket.
2018. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem nem mérgező volt mert annak mostanra lenne valami jele. Hasmenés meg elmult már így nem is ijeszgetem magam ilyenekkel hogy mérges gomba, de netán ha valami lenne akkor doki a gombábol fagyasztottam le egy keveset ha valami baj lenne egy héten belül viszek a dokihoz.
2018. máj. 29. 13:56
 5/5 anonim válasza:
Ha más is evett belőle és semmi bajuk akkor nem volt gond a gombával. Lehet egyedi érzékenység, vagy valami tök mástól is lehetett.
2018. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!