Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kéz középcsont törés, gipsz...

Kéz középcsont törés, gipsz levétel?

Figyelt kérdés

A baratom nagyon makacs , és le akarja venni a gipszét 3-4 hét múlva . Egy hete van rajt és még csak vissza se akar menni kontrollra . Azt mondta mivel nem mozdult el a csont a törés során így ez nem olyan komoly sérülés . Lehet baja ? Nagyon aggódom érte de semmit nem használ a szavam .

Lehetséges hogy ha megvárja a 3.-4.-ik hetet és leveszi magának nem lesz baj ?


2020. jan. 9. 11:52
 1/8 A kérdező kommentje:
V. Kez kozepcsontrol van szó
2020. jan. 9. 11:58
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit lehet erre mondani?

Ha az orvos azt mondja, hogy akkor kell, akkor akkor kell.

Ez ilyen egyszerű.

Majd rosszul forr össze eltörik neki direktbe és helyrerakják, kezdheti elölről.

Vagy élete végéig béna lesz a keze.

Azt is lehet.

Van amikor célravezető a makacsság, de ez nem olyan eset.

2020. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Saját magával tol ki, ha nem működik együtt az orvossal.

Tudom, hogy nagyon kényelmetlen és viszket is, de ennyit egy felnőtt ember igazán kibírhat.

Nem lehet ennyire akaratgyenge!

Nyilván bármi probléma előfordulhat, ha nem tesz eleget az orvos utasításainak.

2020. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megértem,de ha leveszi,akkor esélyes,hogy el fog mozdulni,az meg nagyon problémás tud lenni,sokkal rosszabb lesz.
2020. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat . Megmutattam neki , talán picit elgondolkodik .
2020. jan. 9. 18:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos hajthatatlan , azt mondta megvárja a 4. hetet és leszedi ...
2020. jan. 11. 06:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A lábtörést szokták 6-8 hétig vagy még tovább gipszelni, egy elmozdulás nélküli kéztörés esetében nem látok rá okot, bár nem vagyok orvos. Le leszek szavazva, de szerintem bőven elég a 3-4 hét. Utána tornáztatás és fokozatos terhelés. Addigra összeforrt annyira, hogy nem fog csak úgy eltörni, az esetleges fájdalom pedig jelzi, ha gyors a tempó.
2020. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen , ebbe van valami . Viszont a párom kontrollok nélkül tervezi ezt . Abban egyetértek vele/veled hogy elmozdulás nélküli törés , gipszben úgy hogy konkrétan nem csinál semmit csak itthon van nem fog elmozdulni .
2020. jan. 11. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!