Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Derék és gerincproblémák mi...

Derék és gerincproblémák mi miatt?

Figyelt kérdés

2 éve a postán dolgozok, MPL-es csomagkézbesítő vagyok.

Ez a második telem és előző télen is, ezen a télen is már többedik alkalommal jön elő valami lumbágónak is nevezhető nyavalya. Derékfájás, amit az egész medencecsontomban érzek. Sokszor reggel az ágyból való kikászálódás is nehézségekbe ütközik. Több kollégám is hasonló gondokkal küszködik, hasonló derékfájás vagy gerincproblémák, egyik-másik kolléga gyógytornára, kezelésre is jár.

Nagy súlyokat nem emelünk, 40 kg a határ, abból naponta van legfeljebb 1-2, de inkább ritkábban fordul elő. Túlnyomórészt csak 1-2 kg tömegűek, vagy még kisebbek.

Nem hinném, hogy az emelgetés miatt jön a fájdalom.

Lehet, a raktérbe való ki-be ugrálás (napi 80x), hajlongás sem tesz nagyon jót.

Az én esetemben csak télen fordult elő, előző télen 3-4-szer, ezen a télen hetente, de inkább gyakrabban.

Xyloxot és Mydetont írt az orvos, ezek teljesen jók, de nem élhetek gyógyszereken.

VW Crafterral jártam, de mindkét télen VW Transportert kaptam. Lehet ennek is köze hozzá?

A jármű diszpécser szerint (aki régen kézbesító volt, de súlyos gerincproblémák miatt munkakört kellett váltania) a régi Transporterek ülése miatt van.

A kérdésemben tulajdonképpen benne van a válasz, és a tavasz beköszöntével én is megválok a postától. De azért kíváncsi lennék, hogy a körülmények közül melyik a leginkább döntő. A hideg, vagy a kocsi ülése?


2020. jan. 19. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A rossz gerinced és a sport hiánya
2020. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem gerincproblémára egy indonéz tapasz jött be. Próbáltam különböző itthon kapható krémeket, tapaszokat, végül Indonéziából rendeltem Koyo Cabe-t.


8 csomag, 80 db Jawanese Taste-től szállítva olyan 10 ezer forintba került. 2-4 hét,amíg megérkezik.

A fájdalmas területre kell felragasztani, s kb. 4-5 nap után vagy magától lejön, vagy leszeded. Olyan 90 %-ban elmúlaszotta a fájdalmat.

2020. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, de nem megoldást keresek, hanem a probléma okát. Nem akarok felmondással eljönni, hanem inkább közös megegyezéssel, hivatkozva arra, hogy a munkavégzés körülményei miatt egészségkárosodást szenvedtem.
2020. jan. 26. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!