Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csonkot maszírozni?

Csonkot maszírozni?

Figyelt kérdés
Jan. Elsején leamputálták a jobb kezemet csuklónál. Érdekelne hogy szabad e ilyenkor maszírozgatni, vagy inkább még pihentetni kellene. Azért írom ki ezt a kérdést mert édesanyám szeret doktort játszani, és ha valamit nem szabadna, ő szerint muszáj. Ő szerinte maszírozni kell mert elhalnak az izmok az alkaromon, és többet nem tudom majd használni őket. Na mos kérdem én hogy mégis mire tudám használni a továbbiakban. A másik meg az hogy állandóan zsibbad, amikor meg maszìrozzák akkor olyan fájdalmaim vannak mint mikor megüt az áram, kb úgy mint mikor a régimódi vizforraló-ba fém kanállal nyúl bele az ember.

2020. jan. 29. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem esik rosszul akkor biztosan nem árt. "Mindenesetre jobbulást.
2020. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Ha nem jó akkor ne maszirozd..

Persze hogy vannak egy ilyen balesetnek mėg mellekhatásai.

2020. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetően jársz gyógytornászhoz, én mindenképp rá hallgatnék! Egy csonk nem vicc, elég megküzdened gondolom a fantomfájdalommal is. Hallgass a szakemberekre anyukád helyett.
2020. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az izmok sorvadását MINDEN esetben meg kell előzni. Még akkor is, ha totál béna valaki, és egyiket se használja többé semmire. Viszont az a jan. 1. csak négy hete volt, és alapból hat hetet szoktak mondani, amíg egy műtét után nem szabad terhelni a szervezetet. Legjobb lenne az operáló orvos véleményét kérni, ugyanis az ő dolga felelősséget vállalni a válaszáért.
2020. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen konzultálj az orvosoddal és ne tedd ki felesleges megterhelésnek (pl. masszírozás).

Az áramütés érzés egyelőre szerintem normális, hiszen az idegvégződések, amiket elvágtak még gyógyulnak. Hogy mire tudnád használni? Ez egy elég fura kérdés... Szinte mindenre tartani, másik kézzel együtt fogni és még sorolhatnám, de az izmokat mindenképpen karban kell tartani, hogy használni tudd, arról nem is beszélve, hogy majd az izmokat fogod használni a protézis mozgatásához, ha csináltatsz és olyat csináltatsz. Az kiderült, hogy fiatal vagy, de ha férfi vagy, akkor a későbbi munkában sokmindent tudsz majd végezni vele. Mielőbbi gyógyulást!

2020. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, még valamit hozzáteszek. Én vizsgázott, okleveles gyógymasszőr vagyok, és 4 héttel a műtét után biztosan nem masszíroznám meg neked az orvos engedélye nélkül. Ugyanis a masszázs kontraindikációi között kifejezetten ott szerepel a műtét utáni időszak. Tehát egy hivatásos masszőrnek ilyenkor nincs joga masszírozni. Vajon akkor amatőr szinten érdemes? Anyukádnak egyes dolgokban igaza van, de ezt nem szabad elkapkodni.
2020. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom a veszteségedet.

Dokit kerdezd meg, mikortól mit lehet.

Ne mondj le a karodról is, a kezed miatt. Egyáltalán nem haszontalan. Az én anyósomnak is amputálták, ahhoz képest mindenfélét fabrikált otthon tehat meg sem mondtad volna, hogy amputált.

2021. szept. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 ezt a kérdést közel 2 éve tették fel.
2021. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Aztán te is itt vagy. Más is olvassa. Szóval néha, akit hülyének nézel, csak többet ért a világból, mi te.
2021. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem néztem hülyének. Csak hátha nem olvasta a dátumot.

Olyan tanácsokat adott, aminek már semmi de semmi hasznát nem veszi a kérdező.


Olyan ez, mint a közösségi platformokon olvasás nélkül megosztott keressük/elveszett egyéb posztok, amiknek pont az aktualitása a lényeg. Két év múlva semmi értelme megosztani, és válaszolni egy ilyen kérdésre.

2021. szept. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!