Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadás? (többi lent)

Bokaszalag szakadás? (többi lent)

Figyelt kérdés
4 napja szalagszakadásom volt a bokámba, azóta már sokat gyógyult. Nemfáj egyáltalán ha rá állok, de a szüleim azt mondtál hogy ne erőltessem. Esetleg rögzítővel nemlehet baj ha sétálok?
2020. febr. 21. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha valóban szakadás van, akkor azt műteni kell. Ha csak ficam, húzódás, akkor meggyógyulhat. De nagyon lassan és következetesen kell eljárni, türelmesen mert hamar kiújulhat és a szalag megnyúlhat. Nekem pl. kb.10 évvel a valódi szakadt/baleseti állapot után újra kellett műteni, ez valóságos kínszenvedés volt 2003-ban Székesfehérváron, elérni hogy újra megműtsék, mert fájt és laza volt az izület. Azóta jó, de a hivatalos úton esélyem nem lett volna a mütétre. Csak maszekban.
2020. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Orvos mondta, hogy nemkell műteni. Csak holnap mindenképp menni akarok egy rendezvényre,azért lenne fontos hogy tisztába legyek a dolgokkal:/
2020. febr. 21. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Dehogy kell műteni.. Sőt elárulom csak nagyon nagyon nagyon kritikus esetben műtenek.

Novermberben volt újabb szalagszakadásom (amúgy már számtalan 2007ben még gipszeltek is miatta) most 6-8hét rögzitő majd gyógytorna.. A bokám amúgy tropára van a rengeteg szakadástól hegesedő gyógyulástól. Itt van február és még mindig baromira fáj érzékeny instabil.

2020. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem én, de a kérdésemre még nem kaptam választ:/
2020. febr. 21. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Kaptál rögzítőt? Egyenlőre nem nagyon kellene hosszútávon terhelned. 4 nap alatt a szakadás szart se gyógyul. Biztosan szakadás van ha igen milyen mértékü? 1-2-3 keresztes? Vagy csak ficam?
2020. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1es. Akkorse ha nemfáj?
2020. febr. 21. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha túl erőlteted sokkal nagyobb kárt okozol vele mint hasznot.
2020. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában nem műtik, ellenben az biztos, hogy nem 4 nap alatt gyógyul, hanem több hét. És persze már sosem lesz az igazi.
2020. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mankóval lenne az igazi.
2020. febr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!