Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadás, vagy...

Bokaszalag szakadás, vagy megnyúlt szalag?

Figyelt kérdés

Belelépem egy gödörbe, olyan helyen, ahol semmi keresnivalója nem lett volna... Roppant egy nagyot, alig tudtam hazabicegni, be is dagadt a bokám. Kb 7 órája történt, azóta, hogy pihentettem, sokkal rosszabb újra ráállni.

Azt fontos még tudni, hogy már egyszer (állítólag, de csak röntgenezték) teljes szalagszakadásom volt ezen a lábamon (a másikon csak részleges egyszer, bár akkor is csak röntgenezték...)

Akkor, 8 éve fekvőgipszet, majd rögzítőt kaptam rá, de ahogy olvasgattam, kb. csak az orvostól függ, hogy mit ad rá, tekintve, hogy a röntgen nem mutatja a szalagokat. Érdemes ezzel elmennem orvoshoz? A legutóbbi ilyen alkalommal vásárolt bandázst hordom, ami elég jól tartja, emellett polcolom is.


2018. dec. 1. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A röntgen tényleg nem mutatja a szalagokat, csak a csontsérülést. Ha ez nincs, akkor normális helyen ultrahangot csinálnak, máshol meg semmit, hanem rávágják, hogy szakadás/ficam/akármi, és jó esetben gipszelik, kevésbé jó esetben rögzítőt ajánlanak, rossz esetben meg semmit, mondván, pihentesd kicsit, majd helyrejön.

A teljes szakadást meg műteni szokták...


Legutóbb elég volt a bandázs? Teljesen helyrejött a lábad?

Csak mert én nem bíznék ebben, nekem is volt két szakadás, eltérő kezelési móddal, azóta én a konzervatívra esküszöm, sokkal eredményesebb és gyorsabb volt.

2018. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, legutóbb teljesen helyre jött szerencsére. Ultrahang egyszer sem merült fel, ezért se éreztem úgy, hogy érdemes elmenni vele.

Mit érzesz konzervatív kezelés alatt?

2018. dec. 2. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami "régen volt divat": két hét teljes rögzítés (gipsz vagy rögzítő), utána csak nappalra, és minimális terhelés, amit fokozatosan lehet növelni a 6. hét végéig. Gyógytorna és kezelések. - Én a másodikat csináltam így, miután az elsőnél az "újhullámos" módi miatt (pár nap után teljes terhelés) két és fél év lett a teljes gyógyulási idő a szokásos hat hónap helyett. Másodjára meg nem is kellett a fél év, hogy teljesen helyrejöjjön a bokám.

Persze a sérülés mértékétől is függ bizonyára, de én már óvatos voltam, nem akartam megint kínlódni évekig.

2018. dec. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!