Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A lábfejre esett a heggesztési...

A lábfejre esett a heggesztési dióda égésterméke, mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Heggesztés közben sajnos "rámfröccsent" az izzó dióda termék, pontosabban a lábfejemre, pont beesett a cupő nyelvénél. Több ponton égetett meg, és még most is fáj, körülötte piros, be van gyulladva, tapintásra meleg is.

Mivel tudnám kenegetni a sebet?


2020. ápr. 1. 05:25
 1/4 A kérdező kommentje:
*hegesztési (címben rosszul írtam, elnézést)
2020. ápr. 1. 05:25
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
35%

1. Ez égési seb. Mi a francra való az ügyelet? => Kretén vagy.

2. Meleg, mert gyulladt. Nekem van itthon jégzselé, azzal hűteném. Amikor a baltával a bokám fölé csaptam a lábamba, akkor a varratot/sebet egy darabig mirelitborsóval hűtöttem.

3. A sebgyógyulás miatt Curaproxszal kenegetném.

4. Elmennék orvoshoz/ügyeletre.

5. Laza cipőt/szandált viselnék.

6. Kretén vagy.

2020. ápr. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsántikálsz a gyógyszertárba és kérsz rá amit tud adni.

[link]

2020. ápr. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a hidrocolloid kötszert ajánlom. Nedves környezetet teremt, több napig kell rajtahagyni. Ezüst kolloid van benne. Szerintem kérj tanácsot dokitól, kérdezz rá!

Nekem segített, már gyulladt be a sebem. Gőz okozta égésnél.

Kicsit drága, de nagyon jó!

2020. ápr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!