Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott a nővérem macskája...

Megharapott a nővérem macskája, lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel kiszökött a macska a lépcsőházba és utána mentem, hogy visszavigyem. Felemeltem és nagyon agresszívvá vált, fújtatott, megkarmolt majd meg is harapott. Elég mély lett a seb, vérzett is, de kiöblítettem langyos vízzel, kifertőtlenítettem a sebet. Az orvost felhívtam, azt mondta, mivel 2 éves és szinte a 24 hónapból 21 hónapot panelban töltött nehezen hordozhatja a veszettséget, mivel nem tud elkóborolni, ezért nem kapok oltást. Antibiotikumot írt fel, de aggódok, hogy mi van, ha mégis hordozó, mivel nincs beoltva a macska. Mit tegyek? Lehet belőle baj vagy csak túlaggódom?

Köszönöm a válaszokat.



2020. ápr. 3. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha panelban él a cica és nem találkozik más állattal, akitől elkaphatta volna a veszettséget, akkor nem lesz semmi baj. :) Be fog gyógyulni a seb.
2020. ápr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Veszettségen kívül szerintem más fertőzést is hordozhat, de az antibiotikum szerintem megoldja.
2020. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet veszett a macska, nyugodj meg! Azt a vírust nem hordozzák, hanem úgy kapják el, egy másik veszett állattól, hogy érintkezik vele. A te macskád nem jár ki, nem harapta-karmolta meg másik állat, így nem vagy veszélyben.
2020. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2020. ápr. 3. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!