Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mik a bokatörés műtét utáni...

Huncut Húgi kérdése:

Mik a bokatörés műtét utáni újbóli munkába állás feltételei? Kérnem kell orvosi szakvéleményt, vagy dolgozzak, ha úgy érzem?

Figyelt kérdés
Kétoldali bokatörésből gyógyulok, tartós táppénzen vagyok, de most home office van a munkahelyemen, és már dolgoznék, de nem akarom azt sem, hogy ha "ott fent" hirtelen azt mondják, hogy no akkor újra be kell járni, baj legyen a lábammal, a táppénznek meg ugye vége... Munkabaleset volt, most 90%-os táppénzen vagyok. gyógytornára nem tudok járni, itthon csinálom, de az nem olyan, illetve sétálok minél többet, még nem tökéletes a lábam. Napi 3 óra az utazás a munkahelyre oda-vissza, többnyire ülő munka... Tanácstalan vagyok, kérjem ki a műtőorvosom véleményét? Jelenlegi helyzetben nem küldenek el a fenébe? Köszi a válaszokat!

2020. ápr. 10. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs orvosi igazolásod (pl. táppénz), akkor elvileg már munkaképes vagy. Az Mt. szerint ilyenkor a munkavállalónak kell igazolnia hogy még nem munkaképes.
2020. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jelenleg még tart a táppénz...
2020. ápr. 10. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!