Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért fájnak jobban a kisebb...

Miért fájnak jobban a kisebb sebek, mint a nagyobbak? (Legalábbis én így gondolom. )

Figyelt kérdés
Nyílt már szét a lábam, mondhatni, hogy alig fájt (lehet, hogy egyre jobban fájt volna, ha nem kapok ellátást, nem tudom). Ellenben vágtam, horzsoltam már meg magam, ami azért jobban fájt. Én arra tudok gondolni laikusként, hogy nagyobb sebeknél az idegszálak annyira roncsolódnak, hogy egyszerűen elhalnak, míg kisebb sérülésnél csak megsérülnek, ezért fáj jobban. Illetve nagyobb sebeknél talán több adrenalin szabadul fel a szervezetben, emiatt érezzük kezdetben, hogy nem, vagy alig fáj.

2020. ápr. 28. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A nagyobb sebekre/sérülésekre vigyázol, hogy ne érje újabb fizikai behatás.

A kicsikkel nem foglalkozol, éppen ezért újra, és újra "kap egy pofont".

Idegszálak nem roncsolódnak, nem halnak el, esetleg csak csonkolásos balesetnél, ott viszont van fantomfájdalom.

Tehát nem jó irányba mész. Az érző idegvégződések pedig a kisebb sérüléseknél is működnek.

2020. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, jobban vigyázunk rá, de maga a sebesülés pillanatában is jobban fáj a kisebb seb, azt tapasztaltam.
2020. ápr. 28. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt torachotómiám felvágták a fél oldalam. A 6 napon már fajdalomcsillapítót sem kértem. Mikor az ujjam megszúrtam lüktetett egész éjjel. Én is csodálkoztam ezen. Nem hiszem hogy az adrenalin mert nem baleset ért ahol józan voltam hanem műtét ahol altattak. Érdekes kérdés.
2020. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!