Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire lehet rosszabb a...

Mennyire lehet rosszabb a jövőben?

Figyelt kérdés

A bal bokám már négyszer kificamodott 3 év alatt. Volt, amikor nem mentünk el vele orvoshoz, mert borogatással és 1-2 nap pihenéssel, emellett tesi felmentéssel visszament a daganat, viszont egyszer 1 hónapon keresztül hordanom kellett rögzítőt is, aminél ráadásul 2-3 hétig éjszaka is, pluszba 6 hétig fel lettem volna mentve tesiből, csak ez már a suli végén történt, ezért nagyon nem számított. Na, a lényeg az, hogy van olyan, ha sokat futok meg erőltetem akkor hirtelen belenyilall a fájdalom és volt olyan, hogy 2-3 percre meg is kellett állnom tesi közben, miközben kosaraztunk vagy valamit csináltunk. Emellett, ha befelé fordítom nagyon, akkor van, hogy sírógörcsöt is kapok (nem önszántamból csináltam, hanem lovagolni voltam és az edzőm csinálta nekem, aki nem tudta, hogy mi van a bokámmal, így csak annyit mondott, mikor a fájdalomtól elkezdtem könnyezni, hogy meg kell lazítani).

Hozzáteszem, hogy 4 évet atlétikáztam és néptáncoltam. És akkor az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire súlyosbodhat még? Őszinte válaszokat várok. Előre is köszi!



2020. máj. 16. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?
2020. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, orvosnál nagyon nem voltunk vele, csak egyszer-kétszer. Annyira nem gondoltuk/gondoljuk súlyosnak, hiszen attól még ugyanúgy tudok vele járni, max. futás után, ha érzem, hogy fáj akkor megállok egy picit.
2020. máj. 17. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem a külbokádnál érzed a fájdalmat. Mindenképp használnék rögzítőt ahhoz a sporthoz ami fáj, vagy rugalmas fáslit, vagy Kinesio Tapet, ez kicsit segít az szalagoknak a tartásban. Emellett, ha fáj hideg borogatás és pihentetés. Illetve peroneus erősítés és instabil felszíneken (szivacs, felfújható ülőpárna,lapos labda) lábizom erősítés, de ezt gyógytornász segítségével kéne. Fontos, hogy mindig melegíts be és nyújts is! Nincs meg a kellő stabilitása a bokádnak, ezt kell felépíteni, de nem lehetetlen.
2020. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 22. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!