Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Futás közben kibicsaklott a...

Futás közben kibicsaklott a bokám, akkor még nem fájt annyira, most rosszabb lett? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég futni voltam, és egy rossz lépésnél magam alá fordult a bokám :(

Rögtön hazajöttem, akkor még csak kicsit sántikáltam, mostanra már elég erősen fáj, ha rálépek. Nincs bedagadva, és nem lila.

Szerdán elvisz anyum orvoshoz, de addig nem tudunk menni.

Valakinek van tapasztalata, hogy ilyenkor mit jó csinálni?

Fásli? Bokarögzítő? Van itthon mankónk is, nem fáj annyira, hogy ne tudnék valahogy közlekedni, de a biztonság kedvéért használjam?

A válaszokat előre is köszi ;)

Ja, és nem vagyok tulsúlyos, sőt, elég vékony, 16/L, ha ez szamit a bokám szempontjából valamit



2018. júl. 8. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Ez direkt olyan, elejen alig erzel, aztan par nap mulva sokkal fajdalmasabb lesz.

Ne aggodj, majd elmúlik.

2018. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem játék, hogy "ráérünk majd szerdán". Lehet, hogy elszakadt a bokaszalagod. Azonnal el kellett volna menni a sürgősségire. Ha holnap reggelre nem javul - vagy pláne, ha rosszabbodik, azonnal menj orvoshoz, akár egyedül is. Ha esetleg egyáltalán nem tudsz járni rajta, vagy csak nagyon fájdalmasan, akkor mentőt is hívhattok, hogy vigyen be.


Addig is pihentesd: ne lépj rá, ne terheld; ha van bokarögzítőd, akkor tedd fel; ha nincs, akkor fásli. És felpolcolt lábbal feküdj.

Ha nincs is szakadás, a pihentetés akkor is szükséges legalább egy hétig.

2018. júl. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, meglátjuk holnap hogy lesz a bokám, és majd az alapján döntünk. Addig is, ha valaki még tud valamit írni, ne fogja vissza magát, de tényleg köszönöm ;)
2018. júl. 8. 23:43
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Nalam tobbszor fordult mar ilyen, megsem lett baja. Par napig nagyon fajt, aztan fokozatosan elmult :D
2018. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha szalag szakadásod lenne , akkor haza se bírtál volna menni,ez egy sima rándulás , zuzódás, vizes borogatás segíthet, pihentetni kell , ha nagyon fáj akkor Voltaren kenőcs segíthet, pár nap és elmulik .
2018. júl. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Fàslival kössél rà kàposztalevelet. Néha nagyon jót tesz
2018. júl. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is csak 1-2 óra elteltével kezdett el nagyon fájni és akkor már nem bírtam ráállni a lábamra, röntgen nem mutatott törést, másnap reggelre lett még rondább, bedagadt, lila lett. Pár napig fél lábon ugrándoztam otthon. Felpolcoltam borogattam, 1 hét után tudtam fáslival menni, de még 1 hónap után is fájt a lábam ha pl lépcsőre leléptem. Nekem akkor nem tettek rá rögzítőt, de lehet jobb lett volna, ezért azt ajánlom, hogy még ma menj orvoshoz, ne várj szerdáig.
2018. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

"Ha szalag szakadásod lenne , akkor haza se bírtál volna menni"


Közel sem biztos.

Én az első baleset után (egy térdig érő gödörbe léptem bele véletlenül) még kb. két óra hosszat mászkáltam, vásárlás, séta, kb. 4 km-t tettem meg. És még csak nem is fájt nagyon. Aztán otthon lefeküdtem pihenni, elaludtam, és amikor felébredtem, már nem bírtam lábra állni.

A másodiknál már rutinosan csak a pár méterre lévő betonkerítésig mentem el, ott vártam meg a mentőt. Viszont a kórházban is gyalog mentem fel a röntgenre, ill. hazafelé is sétáltam párszáz métert.


Ellenben törésnél tényleg nem bírtam ráállni már kb. fél óra múlva sem (előtte nem is próbáltam).

De volt enyhe rándulásom is, azzal nem ítéltek szobafogságra meg rögzítésre, csak két-három hétig nem sportoltam, de utcán simán elbicegtem bárhova.

2018. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem kb 1 hónapja sikerült rosszul lépnem.

Nekem rögtön nagyon fájt és dagadt is, de nem volt lila. Még aznap elmentünk orvoshoz, megröngenezték, nem láttak törést vagy szalagszakadást. Az orvos azt mondta, hogy pár napig próbáljam pihentetni, ne álljak rá, vizesruházzam, jegeljem, polcoljam fel. Azt is mondta, hogy pihentetéshez ne fáslizzam. Utána pedig sportoláshoz használatos bokarögzítővel járkáltam (ezt nem az orvos mondta, de a fásli nem tarotta olyan jól a bokámat).

Majd csak 2-3 napra rá kezdett el lilulni és kékülni, nagyon ronda volt. Sőt, még most is látszik halványan és járni, kocogni már rendesen tudok, de még nem az igazi...


Jobbulást, pihenj sokat!


18/L

2018. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is így volt, mint 8-asnak, csak 1-2 órára rá kezdett dagadni és nagyon fájni, úgy hogy már nem bírtam ráállni, hiába pontoznak le nagyokosok, velük még biztosan nem történt ilyesmi.
2018. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!