Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha lenyeltem véletlen egy...

Ha lenyeltem véletlen egy majdnem fél centis üvegszilánkot, nagy baj lehet?

Figyelt kérdés
El kellene mennem valakihez, vagy ne fújjam fel a dolgot?

2020. máj. 22. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Igen, például belehalhatsz. Szerintem hívd fel a 112-t de azonnal.
2020. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyenekkel többnyire semmi baj nem szokott lenni, a gyomor-bél rendszer fala annyi nyálkát termel, hogy az az idegen testet bevonja, a hegyesebb részek meg ingerlik a falakat és azok olyan összehúzódásokkal/tágulásokkal reagálnak, hogy a tárgy a tompább részével mozog majd a kijárat irányában.
2020. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha ez igaz lenne már nem írtad volna ki ezt a kérdést.
2020. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
a tigrisbajusz na az tényleg veszélyes , de ettől nem lesz bajod.
2020. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A válasz sok mindentől függ. Milyen éles, milyen vastag és milyen alakú volt az üvegdarab? Ha éles szélű, vagy hegyes darabról van szó, akkor mindenképpen javasolt egy sürgősségi orvosi vizsgálat. Mivel az üveg nem emészthető, ezért a gyomorból a vékonybélbe jutva csúnya dolgokat művelhet. Okosabb lenne ezt nem megvárni..
2020. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Honnan tudod mit nyeltél le? Előtte megnézted? Akkor miért nyelted le? Ha nem nézted meg honnan tudod mi és mekkora volt?
2020. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem a nemesacélsodornyra gondoltam , hanem a hírhedt kínzási módszerre amikor egy tigtis bajszát feldarabolva megetették a fogvatartottal és összetörte a beleit.
2020. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megettem a kajám, és amikor már az utolsó falatot ettem volna, a tányéromon meglátam egy üvegszilánkot (ami egy pohárból származhat, egyáltalán nem volt nagy, viszont volt éles része) és arra gondoltam, hogy lehet, hogy nem csak az az egy volt ott. Mintha az egyik falatnál éreztem volna egy kis szúrást a torkomon... Szóval most várok, hogy mi lesz, egyenlőre semmi rosszat nem érzek. Belső vérzést tud érezni az ember? Ha jól tudom, nem. Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!
2020. máj. 22. 22:52
 9/9 A kérdező kommentje:
SEMMI BAJOM NEM LETT, JÓL VAGYOK! köszönöm a megnyugtató tanácsokat.
2020. máj. 24. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!