Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Végbélrepedés meggyógyulhat...

Végbélrepedés meggyógyulhat magatól?

Figyelt kérdés

Tegnap éreztem székelés közben, hogy reped, remdesen hallatszott. Utána véres volt a wc és a wc papír is. Nagyon kemény és nagy darab volt.

Fáj azóta is. Ma megint voltam wc-n és ugyanúgy fájt és véreztem is újra. Nem tudom, akkor ez így hogy fog elmúlni. Járt már valaki így?

Mindenhol azt olvastam, hogy orvoshoz kellene menmi, de nem gondoltam, meg mit csinál vele,.összevarrja? Esetleg mit vegyek rá?


ápr. 30. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak felszínes a repedés, akkor igen, de biztosítani kell a nagyon puha székletet.
ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nekem kb 2 hónapja volt. Először én aranyérnek hittem és nem akartam orvoshoz menni. Használtam aranyérre kúpot ( több félét is ), volt amelyik ideig óráig segített. Majd egyik nap teljesen el hatalmasodott a fájdalom, székelni már nem bírtam, mert annyira fájt és vérzett folyamatosan, így elmentem a sebészetre nagy nehezen. Szerencsére oda nem kell időpont. Megvizsgált az orvos, mondta, hogy ez nem aranyér, hanem végbél repedés, ami 1 cm. Kaptam kúpot, amit a gyógyszertárba kellett csináltatni, másnapra készen volt. Reggel és este kellett használnom. Nagyon hamar helyre hozott, az első székelés, ami normálisra sikeredett, egy igazi felüdülés volt. Hála Istennek, azóta nem jött újra elő ez, de hagytam azért pár szem kúpot, ha újra esetleg megismétlődne.
ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem aranyerem van mar kb 15 eve, es managelni tudom, h ne legyen sok ver sokfelekepppen.. A lenyeg, soha tobbet nem akarok korhazba menni MO-n ilyen mutetekkel. Neha nyaron, amikor nagon meleg van, akkor hasznalok aranyer elleni kenocsot, de tenyleg, havi 1x-2x kell csak, foleg ha turazok a melegben.
ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aranyérkúpot nyugodtan használhatsz rá, proktológus is ugyanazt adja aranyérre és fissurára. A Sperti összetétele nagyon hasonló, mint a gyógyszedtári kevert kúpé.
ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mem egészen. Speciális, nitroglicerin tartalmú kúpot szoktak felírni repedésre. (Nem azonos a glicerines kúppal!)
ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az robban!
máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem robban, ki volt próbálva.
máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!