Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Horzsolt sebbel mi a teendő?

Horzsolt sebbel mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap lehorzsolt a sípcsontomat, és most ilyen sárgás-pirosas színe van a sebnek, és még mindig ha tisztítom elképesztően csíp, és egész nap olyan ragacsos az egész seb meg reggelig váladék is jött belőle.

Mit lehetne tenni a hegesedés megelőzése, és a gyorsabb regenerálódás érdekében?



2020. máj. 31. 14:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy a seb kb. 12 cm hosszú és 5 cm széles
2020. máj. 31. 14:32
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Neogranormon. Én azzal kezelem az ilyen jellegű sebeimet. Hama elmúlik, mert hámosít.

Tisztítani muszáj viszont ://

Ha csíp, akkor is.. Gyorsabban gyógyul, ha ki van tisztítva, mintha piszkos.


Tegyél egy kötszerre neogranormont és kötözd be a lábad. Én így szoktam csinálni.


Remélem segítettem valamit.

2020. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hamar*
2020. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha még mindig olyan ragacsos az állapota, egy kicsit váladékos is akkor is szabad bekrémezni?
2020. máj. 31. 14:36
 5/9 anonim ***** válasza:
2020. máj. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amíg ragacsos csak fertőtlenítsd. Betadine a legjobb rá, mint ahogy itt előttem írták :)


Jobbulj!

2020. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy anya nem vesz olyat, itthon meg nincs olyan
2020. máj. 31. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg édesanyádnak, hogy el van fertőződve a lábad muszáj Betadine-t vennie
2020. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Helló! Doki vagyok! Jó lenne megmutatnod, de semmit se tegyèl rà, ha ilyen, kèpet tudsz küldeni? Betadine az ami hatàsos lehet, a kötözès sem mindegy, hogy pontosan milyen a seb, holvan, lehet nagyobb is a baj! Èdesanyàdnak meg jelezd nyugodtan, hogy kell betadine, nem nagy összeg, de szakrendelèsen ellàtjâk, ha Miskolc környèkèn vagy, èn holnap estig ügyelek! Kell 1 alapis tisztogatàs, fertőtlenítès, ès a seb jellegèből adódóan 1 szakszerű fedőkötès! Esetleg ab os kezelès, de ez csak klinikumi vizsgàlat utàn lehet eldönteni!
2020. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!