Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy gyógyítsam meg a fülem?

Hogy gyógyítsam meg a fülem?

Figyelt kérdés
Ki lett szúrva a fülem. Ilyenkor jó 6 hétig benne kell hagyni a fülbevalót és nem piszkálni. Így is tettem. Egyik nap kivettem hogy ránezzek minden oké e és visszatettem. Másnap elkezdett fájni. A fülbevaló végét lecsúsztattam kicsit és sárgás krémes cucc folyt az ujjamra. Kivettem teljesen és megnyomkodtam és rengeteg mennyiségű ilyen krém fllyt ki belőle. Lefertőtlenítettem bekentem tetránnal és most ez így oké lesz vagy mi? A fülem elöli részénél a luk nagy és sötét hús öleli körül. Nem teszem vissza a fülbevalót. Ez így oké lesz vagy forduljak orvoshoz?

2020. jún. 5. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Begyulladt. Lehetseges, hogy allergias vagy a fulbevalo tipusara. Nekem pl.evek utan is gennyezik az ezusttol, aranytol, csak az orvosi acelt viseli el. Rendszeres fertotlenites mellett
2020. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A sárga krémszerű "izét" gennynek hívják, az immunrendszer takarító folyamatának "mellékterméke", és ez legtöbbször valamilyen gyulladást jelez.

Mivel nem vagyok mesebeli spirituális távdoktor, így nem is kérem, hogy tedd a kezed a monitorra. Ezért nehéz megmondani pontosabb információ nélkül és látatlanba, de az a legelképzelhetőbb, hogy nem volt vagy a tű, vagy a fülbevaló rendesen fertőtlenítve vagy pedig mikor elsőnek piszkáltad, nem volt tiszta a kezed(tekintve, hogy nem sokkal később jöttek a problémák, miután piszkálni kezdted). A sötét "hús", pedig nem biztos, hogy a közelgő zombivá átalakulás jele, szimplán lehet maga a varasodás is, vagy a fülbevaló csiszolódása a friss seben.

Véleményem szerint mindenképpen ajánlott, inkább egy házi orvos valóságos jelenlétében megnézni, mivel ha később elkezd feldagadni a gennytől és a gyulladástól, akkor több idő lesz a gyógyulás. Ártani nem fog, ha elmész és ha kiderül valami tudasd majd!

2020. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!