Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Arcbőr felszíni hámsérülése...

Arcbőr felszíni hámsérülése milyen gyorsan gyógyul? Mivel gyógyítsam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Pattanás fertőtlenítésére citromot használtam. Azonban az teljesen kimarta az államat, egy nagy piros foltot hagyott maga utn, nem tudom miért. A felső hámréteget teljesen leszedte az erős sav :(. Eléggé látszik. Milyen gyorsan gyógyulnak az ilyen sebek és milyen krémmel gyógyítsam? Ugye nem lesz ez maradandó seb?

2015. márc. 14. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Borogasd kamillával, utána meg kend be popsikrémmel. (NEM vicc, háosítót tartalmaz, ezért gyorsan gyógyolnak töle a sebek és általában nyom nélkül)

A citrom meg NEM fertötlenít, erre alkoholt szokás használni.

2015. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Kb 1hét alatt begyógyulnak az ilyen sebek?
2015. márc. 14. 08:46
 3/5 Titusztitusz ***** válasza:
0%
A bőr hámsérülésének maradandó, avagy maradéktalan gyógyulása KIZÁRÓLAG ATTOL FÜGG, hogy milyen mély a hámsérülés...Ha csak a felszíni rétegeket érinti, akkor előbb-utóbb begyógyul a seb nyom nélkül, de ha a mélyebb rétegeket is érinti a hámsérülés, akkor bizony megmaradhat a sérülést jelző bőrelváltozás...(Bár sok-sok év múlva esetleg előfordulhat, hogy mégiscsak nyom nélkül eltűnik a sérülés, vagy legalábbis csökken az észrevehetősége...)És ebben a folyamatban az égvilágon semmi jelentősége nincs annak, hogy most krémezed-e a sebet, avagy sem...
2015. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csak a legfeslő réteg.sérült
2015. márc. 14. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a legtöbb sérülés a babakenöccsel pár (1-3) nap alatt nagyjából eltünik.
2015. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!